სახელწოდება ანოტაცია მასალის ტიპი გადაღების წელი ქრონომეტრაჟი საავტორო უფლება
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - საფონდო ჩანაწერებისკოლაჟი გადაცემას უძღვება ანზორ ერქომაიშვილი; მარო თარხნიშვილის ანსამბლისშესრულებით ``მე რეგვენმა პატარძალმა``; სვნაური სიმღერა ``ცანაშ დასტურ`` -ჯოკია მიშველიანის მონაწილეობით; აკაკი ხარებავა, კოტე ჩიკვატია, ლია აბაშიძე -``აშო ჩელა``, ``არამი დო შარიქა`` - კ/ფ-დან ``კოლხური სუიტა``; ალი და ქამილტაკიძეები - ქობულეთის ანსამბლი ქამილ ტაკიძის ხელ-ლობით ასრულებსოთხხმიან ნადურს; სოფ. ართანას გუნდი ``ჰე გიოგა`` - მიხეილ სიმაშვილის ხელ-ლობით; ``იმერული მაყრული`` - ანსა. ``სანავარდო``, კ/ფ-დან ``სამტრედიელიბიჭები``; არტემ, ანანია, ვლადიმერ ერქომაიშვილები - ``დიდი ხნიდან გაგიცანი``;``გრძელი კახური მრავალჟამიერი`` ; გადაცემა 1900-01-01 00:36:13 კი
აფხაზეთის ტელევიზიის მუსიკალური პროგრამა 1980-იანი წწ. გადაცემას უძღვება (?) 00.49.48 აფხაზეთის სახელმწიფო საგუნდოკაპელა, სამხატვრო ხელმძღვანელი აფხაზეთის ხელოვნების დამსახურებულიმოღვაწე ვიაჩესლავ აიბა, სრულდება სიმღერა ჩემი აფსნი (კომპ.ტოტო აჯაბუა,ტექსტი კირჩხალ ჩაჩხალია), სოლისტები: არდაშელ ავიძბა და ტოტო აჯაბუა.00.52.04 აფხაზეთის სიმღერისა და ცეკვის სახელმწიფო დამსახურებულიანსამბლის შერულებით ცეკვა აფხაზური სამხატვრო ხელმძღვანელი დადირიჟორი საქართველოს სახალხო არტისტი ვასილი ცარგუში, მთ.ბალეტმაისტერისაქ.დამსახურებული მოღვაწე კანდიდ თარბა. 00.55.54 იგივე ანსამბლისშესრულებით აფხაზური ხალხური სიმღერა შარდაამთა. 00.58.10 აფხაზეთისცეკვის დამსახურებული ანსამბლი შარათინი - საქორწინო ცექვა,სამხატვროხელმძღვანელი და ბალეტმაისტერი აფხაზ.სახალხო არტისტი ედუარდ ბებია.01.04.28 გუდაუთის რაიონის სოფელ ზვანდრიფშის ეთნოგრაფიული ანსამბლი -მეომართა სიმღერა, სოლოსტები:რაჟდენ სვანბა და შარახ ხინთბა. 01.06.30ტყვარჩელის დიმიტრი გულიას სახ. კულტურის სახლთან არსებული ანსამბლიდათ - სახუმარო სიმღერა პატარძლის მოყვანა. (კომპ.ზაურ სიხბა, ლექსიპლატონ ბებია) 01.10.17 ქალთა ვოკალურ-ინსტრუმენტული ანსამბლი გუნდა -სამხატვრო ხელმძღვანელი კომპ.მამია ბერიკაშვილი,მუსიკალური ხელმძრვანელიროზა ჩამაგუა. სრულდება ლირიკული სიმღერა )კომპ.მამია ბერიკაშვილი, ტექსტიბორის ამიჩბა) 01.12. 14 აფხაზეთის დამსახურებული ანსამბლი შარათინი - ცეკვამეგობრობა. გადაცემა 1900-01-01 00:37:45 კი
ათი ქართული ხალხური სიმღერა - ქართული საგალობლები გადაცემას უძღვება ანზორ ერქომაიშვილი; გადაცემის თემა - ქართულისაგალობელი; საგალობლები: „მოვედით თაყვანი ვსცეთ. . “, ფრაგმენეტები დ/ფ-დან„ქართული საგალობელი“ ანს. „რუსთავის“ შესრულებით; ქართული ტაძრებისფრესკები; „შენ ხარ ვენახი“, „ჟამთა და წელთა ხელმწიფებითა“, მინანქრითდამზადებული ხატები; „დღეს საღვთომან მადლმა. . “; სამუელ ჩავლეიშვილისშესახებ, ფოტო, სამუელ ჩავლეიშვილი, ბესარიონ ინწკირველი, ვარლამსიმონიშვილი ასრულებენ საგალობელს „სიყვარულმა მოგვიყვანა“; იგივესაგალობელი ანს. „რუსთავის“ შესრულებით საეკლესიო სტილზე; „რომელნიქერუბიმთა“ - კახური, კარბელაშვილების მიხედვით; „წმინდაო ღმერთო“,სიმღერებს შორის წამყვანი მოგვითხრობს ქართული გალობის ისტორიას. გადაცემა
ბონდო გუგავა გადაცემას უძღვება ჯემალ ჭკუასელი. ბონდო გუგავას გახსენება. სტუმრები: რამინმიქაბერიძე, სალივერ ვადაჭკორია, ტარიელ ონაშვილი. ანს. „რუსთავის“ჩანაწერებიდან „მრავალჟამიერი“.2:36:00 სამოყვარულო ჩანაწერი - „შენ ბიჭო ანაგურელო“, სოლისტი ბონდო გუგავა.მას იხსენებენ: ანზორ ერქომაიშვილი, რობერტ გოგოლაშვილი. ანს. „რუსთავის“შესრულებით ჩანაწერი: „ლილე“, „ოდოია“, „ლაჟღვაჟი“, „ქაქურჩელა“.გადაცემაზე მუშაობდნენ: უშანგი დარჩია, ნელი ყოჩიაშვილი და სხვები. გადაცემა 1997- 00:46:00 კი
გვაქვს უთვალავი ფერითა ზესტაფონი. ზესტაფონელი მეთუნეები. ხედები. საუბრობ ზესტაფონის რ-ნისგამგებელი ჯემალ გორგოძე. საუბრობს მეთუნე - ადგილობრივი თიხისუნიკალურობაზე. თიხის ნაკეთობების გამოფენა-გაყიდვა შროშადან. საუბრობაშროშას გამგებელი გოგი თაბაგარი. მღერიან შველიძეების ოჯახი სოფ. შროშადან.ცეცხლგამძლე აგურების წარმოების შესახებ საუბრობს ქარხნის დირექტორი გოგიფერაძე. ზესტაფონის ფოლკლორული ანსამბლი ასრულეს სიმღერას ზესტაფონზე.ხელ-ლი ლეონიდე ფაჩულია, ასევე სხვა სიმღერებს. გაბრიჭიძეების საგვარეულომარანი. გადაცემა 1900-01-01 00:15:38 კი
გრიგოლ კოკელაძე მასალაში გადაღებულია მუსიკოსი გრიგოლ კოკელაძე - შედის დარბაზში(შესაძლოა, იყოს კულტურის სახლის) და ადგილს იკავებს კოლეგებს შორის სცენისწინ. სცენაზე მღერის შერეული გუნდი ფორრტეპიანოს აკომპანიმენტით. გრიგოლკოკლეაძე ადის სცენაზე და ესალმება და ესაუბრება გუნდის ხელმძღვანელს.მიუთითებას აძლევს კონცერტმეისტერს. 0:44:54 გრიგოლ კოკელაძე მუსიკალურსასწავლებელში (კონსერვატორია?) სტუდენტებთან მუშაობისას საფორტეპიანო დასადირიჟორო მიმართულებით. სამონტაჟო მასალა
გურული სიმღერები გურულები სუფრასთან: გური სიხარულიძე, მიხეილ შავიშვილი (ამბობს ქვეყნისსადღეგრძელოს), ტრისტან სიხარულიძე, ვაჟა გოგოლაძე და სხვები (სავარაუდოდ,ანსამბლის „გურია“ წევრები). ამბობენ სადღეგრძელოებს და ასრულებენ„ხასანბეგურას“, „მადლობელი ვართ“, „საყვარელო შენი ჯავრით“ (ნაკლებადცნობილი ვარიანტი); „ჩვენს მასპინძელს“, „ვაშა, ვაშა ჩვენს გალობას“.2:51:08 სამონტაჟო მასალა - ჩოხატაურის რ-ნის ანს. „გურია“. საკონცერტოაფიშები. ვაჟა გოგოლაძე (ხელ-ლი) - ფოტოები ალბომიდან.ადგილობრივი გურულები გვილოცავენ ახალ 1996 წელს. სამონტაჟო მასალა 1995- 00:35:23 კი
ეთნოგრაფიული ჩანახატები - ოსტატი შერმადინ დარჩიაშვილი ხალხური საკრავების ოსტატი - შერმადინ დარჩიაშვილი, საუბრობსშ.დარჩიაშვილი, ჯემალ ბაღაშვილი, ძვ.თბილისის ამსახველი ნახატები დაფოტოები. გადაცემა 2001-01-01 00:15:18 კი
ეთნოგრაფიული ჩანახატები - ოსტატი ხალხური საკრავების ოსტატი - შერმადინ დარჩიაშვილი, გადაცემაშიმონაწილეობენ: შერმადინ დარჩიაშვილი, ჯემალ ბაღაშვილი, გადაცემისმსვლელობისას გამოყენებულია ძვ.თბილისის ყოფის ამსახველი ნახატები დაფოტოები. გადაცემა 2001-01-01 00:15:18 კი
ეთნოგრაფიული ჩანახატები - ჩოხა ისტორიული ცნობები, ტრადიციები, ჩოხის კერვა, აქსესუარები. გადაცემაშიმონაწილეობენ კონსტანტინე ჩოლოყაშვილი, არსენ მათიაშვილი, მზია კალანდაძე,ოთარ ბერძენიშვილი, კონსტანტინე მანჯგალაძე, სვენ ვოგე, გიორგი დონაძე,ილია პატაშური. გად.ავტორი - თამარ ბახტაძე, მაია სიხარულიძე, გადაცემა 2000-01-01 00:12:31 კი
ეთნომუსიკის თეატრი-მთიები პირველი არხიწ ა რ მ ო გ ი დ გ ე ნ თედიშერ და გიგი გარაყანიძეების სახელობისეთნომუსიკის თეატრი\'\'მთიები\'\'\'\'ხატობა\'\'მუშური - (კახეთი )ფერხისა - (ფშავი )ქალთა სიმღერა გარმონზე- (თუშეთი )დიდება- (მოხეური )საცეკვავო გარმონზე- (თუშეთი )სათამაშო- (ქართლ-კახეთი )შენ ხარ ვენახი -(კახეთი)კაფია- (ფშავი )შაირები- (კახეთი )მელოდია ჭიანურზე- (თუშეთი )საცეკვავო ფანდურზე (აღმოსავლეთ საქართველო )ხატიონი ფერხისა- (ფშავი )კუნტა ბედინერა - (სამეგრელო )საცეკვავო,ჰარირა -(იმერეთი )ბატონების იავნანა- (იმერეთი)ბატონების იავნანა- (ქართლი )ქალი მყავდა მშვენიერი- (ლეჩხუმი)მრავალჟამიერი- (კახეთი)სისა,ტურა- (სამეგრელო )შავი შაშვი ჩიოდა (გურია )აღდგომისა დღე არს (სააღდგომო ძლისპირია )ჭონა- (ქართლი )ერთხელ წისქვილს წასვლისთვინა- (რაჭა )ბიჭებო ვთოხნოთ სიმინდი- (ლეჩხუმი )ნანილა -(სვანეთი )ცოჩხათურა- (გურია )მურზა ი ბექსილ -(სვანეთი )მონაწილეობდნენ-ვანო დარასელია,ირაკლი გარაყანიძე,მამუკა ოსიშვილი,ჯოკიაგუგავა,ერეკლე ცინცაძე,ლადო ჭანია,გიორგი თოფურია,თინათინ შერვაშიძე, ანანუცუბიძე,გიორგი პაიჭაძე,მაგდა კევლიშვილი, სალომე სუხიტაშვილინიკოლოზბარუხია, მარიამ მარუხია, ლადო გვინდაძე,ელენე ჭინჭარაძე,თათიაშარაული,ალექსანდრე შარაშენიძე კონცერტი 2018 01:24:38 კი
ეს საქართველოა - ლენტეხი სვანეთი,ლენტეხის მუნიციპალიტეტი - პეიზაჟები,ისტორიული ცნობები. საუბრობსადგილობრივი მოსახლეობა.0.03.24 სვანების ისტორიული წარმოშობის შესახებ საუბრობს პიმენ ონიანი(მუზეუმის მეცნიერმუშაკი).00.04.37 მაიზერ ჩანქსელიანი (საკრებულოს თავმჯდომარე) საუბრობს მთისკანონის კანონპროექტის შესახებ.00.04.57 დაცლილი სოფლები და მიტოვებული სახლები.00.05.42 სოფელი ჭველიერი. საუბრობენ: მალვინა მუკბანიანი (ლენტეხის საჯაროსკოლის ბიოლოგიის მასწავლებელი), ვახტანგ მუკბანიანი (ხეზე კვეთის ოსტატი),თამარ ზალდასტანიშვილი (მხატვარი). 00.09.40 ლენტეხის გაუქმებულისაავადმყოფო.00.10.26 ლენტეხის რაიონში დემოგრაფიული პრობლემის გამოსწორების გზებზესაუბრობს ამირან ჯამბურიძე (გამგებელი).00.10.53 სკოლა, ბაგა-ბაღი, სამხატვრო სკოლა, ბიბლიოთეკა. საუბრობენ: ნატოჯანხოთელი (სკოლის დირექტორი), ბაბილინა მუკბანიანი (ბიბლიოთეკისთანამშრომელი).00.13.53 ქვემო სვანეთის ისტორიული ძეგლები, ცნობები მათი მდგომარეობისშესახებ. სოფელ ჩუკულის მთავარანგელოზის ტაძარი, საუბრობს ავთანდილმუკბანიანი (ისტორიკოსი).00.15.49 მე-12,13 საუკუნის სვანური საცხოვრისი კოშკით (ონიანების კოშკი).საუბრობს მურად ონიანი.00.17.08 ლენტეხის წმ.გიორგის სახელობის ტაძარი, დედათა მონასტერი. საუბრობსმონაზონი ქეთევანი. საუბარი სვანური ტაძრების არქიტექტურის შესახებ.00.18.26 სკანდის ტაძარი,00.18.43 ინგა ონიანი (მუზეუმის დირექტორი) საუბარი სვანური სოფლისტრადიციებზე. მამასახლისის ინსტიტუტის ტრადიცია სვანეთში, საუბრობს მაიზერჩანქსელიანი (საკრებულოს თავმჯდომარე),00.19.58 სვანეთის ხედები(ძველი შავ-თეთრი კადრები)00.20.41 კირილე ჩანქსელიანი (უხუცესი მედიატორი) საუბრობს სვანურიმართლმსაჯულების (მედიატორობის) ტრადიციებზე.0.21.22 სვანური კულინარია. ონიანების მრავალსულიანი ოჯახი, კუბდარისმომზადება, საუბრობს ბაბილინა მუკბანიანი.00.22.17 სვანური ქუდის დამზადების ამსახველი კადრები, საუბრობს ეთერმელაშვილი.00.23.06 სოფელი ლაშხეთი, საუბრობს რამაზ ონიანი (მხატვარი და მოქანდაკე).00.24.24 სვანური ფოლკლორი. სოფელი ხელედის ქალთა ანსამბლი ლამარია.საუბრობენ: ანსამბლის წევრი მაყვალა ლიპარტელიანი, ანსამბლის ხელმძღვანელივასილ გვიჭიანი. ბიჭუნათა ანსამბლი ლილე.00.25.44 ლენტეხის კომპლექსური სპორტსკოლა, სკოლის აღსაზრდელები. 00.26.53ფოლკლორული ანსამბლი ლაგუშერი საუბრობს ანსამბლის ხელმძღვანელი გელაგუგავა. გადაცემა 2015-01-01 00:28:01 კი
ეს საქართველოა - სვანეთი სვანეთი - გეოგრაფია, ისტორიული ცნობები, ეთნოგრაფია, ტრადიციები. სვანეთისხედები - ბუნება,კოშკები, სოფლები. საუბრობს ერეკლე საღლიანი (პოეტი,ისტორიკოსი) 00.02.29 მწვერვალები: შხარა, თეთნულდი, უშბა. 00.05.42 მესტია,შენობები, მოსახლეობა, ტურისტები. ტურისტები ზრულდის მთაზე, მათიკომენტარები საქართველოს შესახებ. სასტუმროები, თამარ მეფის ძეგლი,. 00.07.15მიხეილ ხერგიანის მემორიალური მუზეუმი, საუბრობს მუზეუმის დირექტორინოდარ გვარლიანი. სვანეთის ხედები. 00.08.24 საუბრობს ერეკლე საღლიანი(პოეტი, ისტორიკოსი) სვანითის ისტორიისა და ეთნოგრაფიის მუზეუმი, მისიისტორია, მუზეუმში დაცული ექსპონატები.. საუბრობს ციალა ჩართოლანი. 00.12.44ჩათო გუჯეჯიანი (მუზეუმის თანამშრომელი) ადიშის ოთხთავი, ლემის დროშა დასხვ. 00.14.05 საუბრ4ი სვანური კოშკის შესახებ. გელა ჯაფარიძე (არქიტექტორი)ერეკლე საღლიანი. 00.15.20 მარგიანების მუზეუმი, ტიპური სვანური სახლი, სადაცდაცულია ყველა ის ნივთი, რომელიც ადრე სვანურ სახლში მოიპოვებოდა. 00.16.26სვანური პეიზაჟები. უშგულის დასახლება (სოფლები:ჟიბიანი, ჩვიბიანი, მურყმელი,ჩაჟაში) საუბრობს ერეკლა საღლიანი. სოფელ ჩაჟაშის ეთნოგრაფიული მუზეუმი.საუბრობს მუზეუმის მომვლელი 16 წლის გეგი ჩანქსელიანი. მოსახლეობის ყოფისამსახველი კადრები. 00.19.07 უშგულის ღვთიმშობლის სახ.ეკლესია (ლამარიასტაძარი). საუბრობს სასულიერო პირი. ტურისტები. 00.20.19 სვანური ადათ-წესებისშესახებ საუბრობს ერეკლე საღლიანი. სვანური სამართალი - ძველი ფოტოები -მსაჯულ-მედიატორები (მორვები). მახვშის ინსტიტუტი. 00.22.00 სვანურიტრადიიციული მატყლის დამუშავება. საუბრობს თამარ ხერგიანი. 00.23.00 სვანურიქუდის დამზადება. საუბრობს მაია ქალდანი. 00.24.00 სოფელი ლატალი. ლენჯერისმთავარანგელოზის ეკლესია - ისტორია, არქიტექტურა, ფრესკები. 00.24.26 სვანურისამზარეულო. 00.25.28 სვანური ფოლკლორი. ანსამბლი რიჰო ასრულებს სვანურსიმღერას. საუბრობს ისლამ ფილფანი (ლოტბარი) პროექტის ავტორი - თამაზტყემალაძე, ოპერატორები - როლანდ რიჟამაძე, ალექსანდრე ბერაძე,ჟურნალისტები - ბარბარე ბანაშვილი, ელენე პაპიაშვილი, მარიამ წულაძე, ნათიაარველაძე, ხათუნა კაკიაშვილი, გიორგი ბერაძე (სტაჟიორი), ლევან ბუთხუზი(მონტაჟი) ბაჩო კვირტია (მსახიობი) და სხვ. გადაცემა 2014-01-01 00:27:43 კი
გვაქვს უთვალავი ფერითა კონცერტი ანსაბლის „ჩხოროწყუ“ მონაწილეობით (სტუდიური ჩანაწერი) .ანსამბლის ხელ-ლი ვახტანგ მიმინოშვილი. სოლისტები: შოთა ბახტაძე, რევაზწურწუმია, ტარიელ და ფევდოტი ჟალაღონიები, რობერტ გეთია, ჭიჭიკო ბერია,კარლო (ბუხუტი) ცქვიტიები და სხვ. ასრულებენ სიმღერებს: “ოდოია“, „მასივარდი“, „ოჩეშხვეი“, „მადო ჩქიმი არაბა“, „კუჩხი ბედინერი“. შ/გ „მამული“. გადაცემა
ვლადიმერ ბერძენიშვილის დაკრძალვა ქართული ფოლკლორული სიმღერების გამოჩენილი შემსრულებლის ვლადიმერბერძენიშვილის დაკრძალვა. საფონდო სიუჟეტი 1900-01-01 00:40:0 კი
თემურ ქევხიშვილის ვაჟთა ფოლკლორული ანსამბლი თემურ ქევხიშვილის ვაჟთა ფოლკლორული ანსამბლი (?) დარიალი გადაცემა 1900-01-01 00:22:46 კი
იაკობ ბობოხიძის სიმღერები (სავარაუდოდ 1988 წელი) ჰამლეტ გონაშვილი - ... მოდი გიამბობ სიყვარულზეუცნაურ ამბავს ... 00.48.55 ეთერ კაკულია - მზე იცინის, ვარდფურცლობის დარია... 00.52.37 ვახტანგ (ბუბა) კიკაბიძე - ზღვის პატარ კენჭებს ვარჩევ რომელისჯობს ... 00. 55.02 ნანი ბრეგვაძე და და ეკა მამალაძე - ქარი ქრის ,არი ქრის ... 00.58.20 ეთერ კაკულია - ნანაია ცირა, ქოგალე ... 01.02.00 ნანი ბრეგვაძე - იმვარდისფერ ატმებს მოვიგონებ ... 01.04.47 გია ჭირაქაძე, გოგი დოლიძე და (?) -გარეთ წვიმს და თოვს, სახლში მოსვლას მთხოვს ... 01.06.54 ნანი ბრეგვაძე -ქარი დაცხრა სიიბობოქრის, შავი ზღვიდან სიო მოქრის ... 01.11.39 ტრიოჰარმონია - ვერხვის ფოთოლთა თეთრი ლაშქარი ... 01.15.05 ჰამლეტ გონაშვილი- მზეო თიბათვისა ... გადაცემა 1988-01-01 00:32:07 კი