სახელწოდება ანოტაცია მასალის ტიპი გადაღების წელი ქრონომეტრაჟი საავტორო უფლება
მრავალჟამიერი - ტრადიციული მრავალხმიანობის პირვ.საერთაშ. სიმპოზიუმი პირველი გადაცემა: ტრადიციული მრავალხმიანობის პირველი საერთაშორისოსიმპოზიუმი კონსერვატორიაში; პირევლი დღე: მისასალმებელი სიტყვითკონსერვატორიის რექტორი მანანა დოიჯაშვილი; სიტყვით ანზორ ერქომაიშვილი,კულტურის მინისტრი სესილი გოგიბერიძე, ედ. შევარდნაძე; ანს. \'\'ბასიანის\'\'შესრულებით \'\'შენ ბიჭო, ანაგურელო\'\'; მეორე დღე: მუზეუმი ღია ცის ქვეშ -ეთნოგრაფიული მუზეუმი, საუბრობს ანზორ ერქომაიშვილი სოფლის ფოლკლორისპრობლემებზე; ქორეოგრაფიული გუნდები რაიონებიდან - კახური გუნდი,პოლიკარპე ხუბულავას გუნდი, სხვები; საუბრობს ოთარ ბერძენიშვილისიმპოზიუმის მნიშვნელობაზე; სოფელ კიცხის გუნდი სიმღერით \'\'აქა მშვიდობა\'\',რაჭვული, სვანური გუნდები; \'\'ხორუმი\'\' ენვერ ხალვაშის გუნდის შესრულებით. 24წთ. 00:24:30 მეორე გადაცემა: ანს. \'\'გორანი\'\' ავსტრალიიდან ასრულებს\'\'მგზავრულს\'\'; ანს. \'\'მაჭახელა\'\' თურქეთიდან სიმღერით \'\'კავკასიონზე დაუთოვია\'\';ტრიო \'\'კავკასია\'\' აშშ სიმღერით \'\'გოგოვ, გოგოვ, შავთვალა\'\'. ანს. \'\'დარბაზი\'\' ,კანადა,სიმღერით \'\'სისა ტურა\'\'; ტრიო \'\'მერანი\'\' - ოთარ პატარიძე, მიხეილგოგიტიძე, ოთარ ზურაბიშვილი. - ქართველი ემიგრანტების შთამომავლებისაფრანგეთიდან; მეოთხე დღე: საუბრობს ნატო ზუმბაძე სიმპოზიუმის შესახებ;კონფერენციის კადრები; ანს. \'\'ძველი კილოები\'\' (ანჩისხატის მგალობელთა გუნდი)\'\'ნადურით\'\'; მეხუთე დღე: სტუმრები წინანდალში, თელავში, ალავერდში; ანს.\'\'მაჭახელას\'\' შესახებ; ანს. \'\'პატარა კახი\'\'; ანს. \'\'წინანდალი\'\'; მეექვსე დღე:საუბრობს იაპონელი იამაშირო შოჯი ქართული პოლიფობნიის შესახებ;\'\'მრავალჟამიერი იაპონური გუნდის შესრულებით; მეშვიდე დღე: საუბრობს კუკურიჭოხონელიძე სიმპოზიუმის შესახებ; \'\'ჩაკრულო\'\' - სიმპოზიუმის გუნდებისშესრულებით. დასკვნითი კონცერტი, ოვაციები. გადაცემა 2002-01-01
მრავალჟამიერი გადაცემა მრავალჟამიერი - საახალწლო გადაცემას უძღვება თამრიკოჭოხონელიძე. მონაწილეობენ - სიმღერა მრავალჟამიერი, აფხაზეთის ბავშვთაფოლკლორული ანსამბლი, ილია ზაქაიძე - \'საქართველო დედამიწისყვავილნარია..., ანსამბლი კელაპტარი და ლელა თათარაიძე - თუშურიმელოდიები, სვანური ფოლკლორული ანსამბლი, ჩოხატაურის ფოლკლორულიანსამბლი, ხელმძღვანელი ვაჟა გოგოლაძე - მასპინძელსა მხიარულსა..., ქალთატრიო სენაკიდან - მეგრული სიმღერა, ფოლკლორული ანსამბლი რაჭიდან,ფოლკლორული ანსამბლი ასპინძა - მრავალჟამიერ, მღერიან კაკაბელები -კახური საჭიდაო, ანსამბლი მთიები, ალექსი ჭინჭარაული, თამრიკოჭოხონელიძე - ხევსურული ნანა, იამზე დოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე,ფრაგმენტი ნინო რამიშვილის საიუბილეო საღამოდან - ცეკვავენ ფ.სულაბერიძე დაიამზე დოლაბერიძე; გადაცემა 2002-01-01 01:09:00 კი
მრავალჟამიერი (სვანური სიმღერები) დაწ.დრო - 00.30.05. გად.ავტორი და წამყვანი ანზორ ფილფანი; თემა - სვანურისიმღერა; სტუმარი ანსამბლ რიჰოს ხელმძღვანელი ისლამ ფილფანი; სვანურიტრადიციები, სიმღ. შქარი და ლაშქარი, ჯგრაგი, ი.ფილფანი უკრავს ჭუნირზე,მიცბილ მაცბილ, დალა კოჯას(პლატონ დადვანის ვარიანტი), მირანგულა,ვოიდილი ვოისა; გად.სამოყენებულია სვანეთის ხედები; დარჩენილ ფირზეჩაწერილია სიმღ.მრავალჟამიერი (კახური) ასრულებენ ილო ზაქაიძე დაანსამბლ.რუსთავი; დაწ.დრო - 01.03.00. გადაცემა 2002-01-01 00:30:00 კი
მრავალჟამიერი (სვანური სიმღერები) გადაცემის ავტორი და წამყვანი ანზორ ერქომაიშვილი; გადაცემის თემა - სვანურისიმღერები; სტუმარი ანსამბლ ბრიჰოს ხელმძღვანელი, ლოტბარი ისლამფილფანი; სიმღერები ლაჟღვარი - (პლატონ დადვანის ვარიანტი); ყანსავყიფიანე - (ივანე მარგიანის ვარიანტი); ზარი, ბუბა ქაქუჩელა, ირინოლამარინოლ; გად.გამოყენებული სვანეთის ხედები; გადაცემა 2002-01-01 00:30:00 კი
მრავალჟამიერი (სხვდასხვა კუთხის „მრავალჟამიერი“) ტაძრების ხედები ჰაერიდან: გრემი, ჯვრის ტაძარი, გერგეტის ტაძარი; გადაცემისწამყვანი ანზორ ერქომაიშვილი საუბრობს მრავალჟამიერის შესახებ; 00.34.48გრძელი კახური \'\'მრავალჟამიერი\'\' ვანო მჭედლიშვილისა და შოთა გვალიასსოლისტობით - ძველი სატელევიზიო ჩანაწერი; 00.38.38 \'\'მრავალჟამიერი\'\' კლიპითრთველში ჩაწერილი; 00.42.56 უნიკალური მესხური მრავალჟამიერი; 00.44.55.გურული მრავალჟამიეირი\'\' \'\'ბრევალო\'\' საეკლესიო კილოზე - სტუდიაში ასრულებენტრისტან და გური სიხარულიძეები ანზორთან ერთად; 00.47.37 ქალაქური (ცედური)\'\'მრავალჟამიერი\'\' უხუცესი მომღერლების შესრულებით (ძველი სატელევიზიოჩანაწერი ვლადიმერ ბერძენიშვილი თანამედროვვებთან ერთად იხსენებენგორკის იუბილეზე სტუმრობას); 00.50.52 1910 წ. ჩაწერილი \'\'მრავალჟამიერი\'\'დედას ლევანას გუნდის შესრულებით; დედას ლევანას ფოტო; კახური ხედები;00.53.23 საეკლესიო მრავალჟამიერი ბიჭუნათა შესრულებით სვეტიცხოველშიპატრიარქი ილია მეორე ამბიონზე; ტ/კ 00.57.22 შავი მასალა გადაცემისთვის.( 9 წთ). გადაცემა 2000-01-01 00:25:38 კი
მრავალჟამიერი დაწ.დრო – 00.27.02. გად.ავტორი – თინა ჩიკოიძე; ახალციხე – ხედები, სამცხე-ჯავახეთის ისტორიული მუზეუმი, საუბრობს მუზ.დირექტორი ციური ლაფაჩი;მუზეუმში დაცული ექსპონატები, ახალციხის მომღერალ გოგონათა გუნდი,ისტ.ძეგლები, ისტორია; მესხურ სიმღერებზე საუბრ.მომღ. შოთა ალთუნაშვილი,მღერის ანსამბლ. მესხეთი ; მღერის წმ.მარინეს ეკლესიის მგალობელთა გუნდი გადაცემა 2003-01-01 00:25:00 კი
მიჟე ნარი 01:30.54 სვანეთის პეიზაჟები... მწვერვალი „უშბა“. სვანური სიმღერების დამომღერლების შესახებ. 1.33.51ფოლკლორული ანსამბლის შესრულებით სვანურიფერხული. 1.36.43 ფერხული - ძველი კადრები (შავ-თეთრი): სვანეთის ხედები. 30-იანი წლები. ლენტეხის რ-ნი. მურზაყან დადეშქელიანის და ილია ფალიანისშესახებ. იოსებ მუკბანიანი. 1.37.39 მოსკოვის დეკადაზე მისი გამოსვლის შესახებ,კადრები (1938 წ.დეკადა მოსკოვში) ჯუმბერ მუკბანიანი - ახალი თაობის გუნდისხელ-ლი. ადგილობრივები ანსამბლის შესახებ. ოლეგ ზურაბიანის შესახებ. სვანურისიმღერა ფერხულით. გადაცემაში მონაწილეობდნენ: მუკბანიანები, ზურაბიანები,კვასტიანები, ხაბულიანები, ბაბლუანები. სულაზ ლიპარტელიანი, ელგუჯა პირველი,ნოდარ ჯამბურიძე, ზაურ ჟურდიანი, ვარდენ ზურაბიანი. ავტორი ნინო სვანიძე.რეჟისორი ლევან მიქაძე. გადაცემა
მუსიკალური პაუზები იამზე დოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე - ცეკვა ქართული, 00.04.53ანსამბლი ორბი - ცეკვა ნარნარი, 00.09.49 ანსამბლი ლაშარი - წინწყარო,00.14.19 ლატავრა ფოჩიანი - ცეკვა დაირით, 00.18.02 ანსამბლი ლაშარი -თამარიო, 00.21.23 ანსამბლ. ლაშარი - მეგრული ყანური, 00.24.44 ანს. ორბი- მთიულური, 00.31.10 ქართული ნაციონალური ბალეტი - აჭარული, 00.37.31ცეკვა ჯანსულო - ქორეოგრაფი ჯანო ბაგრატიონი, სოლისტი ვახტანგ ნინიძე00.42.56 ნინო რამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი - ქართული, 00.45.02 ლატავრაფოჩიანი - ყარაჩოხელი , 00.47.28 ჰამლეტ გონაშვილი - თუ ასე ტურფა იყავი...,00.51.00 ჰამლეტ გონაშვილი და ილია ზაქაიძე - ჭონა, 00.55.20 გიორგი (ლუდა)ქუფარაშვილი - ჭონა, 00.58.43 ანსამბლი როკვა - რაჭული სუიტა, კოლაჟი 1900-01-01 01:03:50 არა
მღერიან ძმები ერქომაიშვილები ძმები ერქომაიშვილები: ანანია, არტემ, ვლადიმერ ასრულებენ გურულსიმღერებს: „სიყვარულმა მოგვიყვანა“, „გრძელი ღიღინი“, „სიყვარულმამოგვიყვანა“, „მადლობელი ვართ“. სატელევიზიო ჩანაწერი 1900-01-01 00:09:40 კი
მღერის ბახმარო სიუჟეტური მუსიკალური ფილმი. მონაწილეობენ ქ.ჩოხატაურის მუსიკალური -ქორეოგრაფიულ საზოგადოებასთან არსებული ანსამბლი ბახმარო.ხელმძღვანელი ამირან გოგოლაძე. საუბარია მომღერლების საქმოანობისშესახებ. სრულდება სიმღერები: მრავალჟამიერი, ოთხი ნანა, აბა დელია,შავი შაშვი, ინდი მინდი, ალი ფაშა, ნათლიდედა, იმერული მხედრული,კრიმანჭული, მწყემსური სალაღობო, მარებელი, შვიდკაცა, კეხურა,მრავალჟამიერი, ტელეფილმი 1900-01-01 00:36:48 კი
მღერის რუსთავი ანზორ ერქომაიშვილის მიერ კახურ სოფელში სიმღერის ჩაწერის პროცესი; იგივე,დამუშავებული სიმღერის ჩაწერა საქ. ტელევიზიის ხმისჩამწერ სტუდიაში;საუბრობს ანსამბლის ხელ-ლი ანზორ ერქომაიშვილი; „წინწყარო“ - სოლისტიჰამლეტ გონაშვილი; გურული „კალოს ხელხვავი“ - ანზორ ერქომაიშვილი, ბადრითოიძე, რამინ მიქაბერიძე; „გარეკახური საჭიდაო“ (ფრაგმენტი), „შენ, ბიჭო,ანაგურელო“ - ვანო მჭედლიშვილის ვარიანტი, სოლისტი ჰამლეტ გონაშვილი,რამინ მიქაბერიძე; „ჩელა“ - აკაკი ხარებავას შესრულებით (ფრაგმენტი ტ/ფ-დან„კოლხური სიუტა“); „ჩელა“ - სოლისტი ჰამლეტ გონაშვილი; „ოდოია“ - აკაკიხარებავას მიერ აღდგენილი ვარიანტი; „წამოკრული“ - ანზორი, ბადრი თოიძე,რამინ მიქაბერიძე; „მირანგულა“; საგალობელი. ტელეფილმი 1982-01-01 00:52:52 კი
მღერის ანსამბლი კოლხეთი დაწყება - 1 ტრეკი 00.20.31 წუთიდან. გადაცემას უძღვება თემურ ქევხიშვილი; 1.გურული კალოს ხელხვავი, 2.მეგრული ნანა, 3.რევაზ ლაღიძის სალაღობო, 4საცეკვაო .ვიქტორ დოლიძის ოპერიდან ქეთო და კოტე , 5. აპრილის დილაგათენდა..., 6.დედისერთა ხარ, ვაჟკაცი... , 7. ინსტრუმენტული კომპოზიციახალხურ მოტივებზე, 8. მთაზე ავალ და დავძახებ სიმღერას ომახიანსა...ანსამბლის ხელმძღვანელი - გივი შანიძე; ანსამბლის წევრები : ჯემალ ახრახაძე,გიორგი ახრახაძე, ნუგზარ ფსუტური, გია ფსუტური, ალექსი გოდერძიშვილი, გადაცემა 1900-01-01 00:27:09 არა
მღერის ანსამბლი „ლაშარი“ 1995(96) წ.ანსამბლი „ლაშარი“. კონსერვატორიის მცირე დარბაზში გამართული კონცერტიანსამბლის ხელმძღვანელი გიორგი უშიკიშვილისრულდება:„მრავალჟამიერი“, „გუთნური“, „მასპინძელსა მხიარულსა“, „წინწყარო“, მეგრულისიმღერა, „ზამთარია“, სვანური სიმღერა, „მივალ გურიაში“, „რა ლამაზი ხართუშეთო“, მეგრული სიმღერა, ოთარ ბერძენიშვილთან ერთად ასრულებენ გურულსიმღერას. კონცერტი 00:40:23 კი
მღერის ანსამბლი „რუსთავი“ ფილმზე მუშაობდნენ: მედეა გონგლიაშვილი, ანზორ ერქომაიშვილი, ჯუმბერყოლბაია, ჰამლეტ გონაშვილი, სალვერ ვადაჭკორია და სხვები. ანსამბლი„რუსთავის“ ახალგაზრდა შემადგენლობა ასრულლებს ხალხურ სიმღერებს დასაგალობლებს. ტელეფილმი 1969-01-01 00:27:30 კი
რამინ მიქაბერიძე რამინ მიქაბერიძე რეპეტიციაზე ბავშვებთან; სამონტაჟო მასალა 1900-01-01 00:25:00 კი
რამინის ბიჭები ფილმი ეხება ბათუმის ბავშვთა ფოლკლორულ სახელმწიფო ანსამბლს. ანსამბლისხელმძღვანელი რამინ მიქაბერიძე. ტელეფილმი 2003-01-01 00:29:00 კი
რევალზ ლაღიძის შემოქმედებითი საღამო ფილარმონიის საკონცერტრტო დარბაზში ჩატარებული რევაზ ლაღიძისშემოქმედებითი საღამო. დედა ენა - ლექსი ხუტა ბერულავასი. ასრულებენ:ვოკლური ანსამბლი რუსთავი ხელმღ. ანზორ ერქომაიშვილი, საქართველოსტელევიზიისა და რადიომაუწებლობის სახელმწიფო კომიტეტის ბავშთა გუნდი,ხელმძღ.ზურაბ სიხარულიძე. 00.04.47 ჭრელ ბაღდადზე - ლექსისი ავტორიპეტრე გრუზინსკი - ასრულებს ანსამბლი რუსთავი. 00.10.22 თენგიზ ამირეჯიბი -რონდო ტოკატა. 00.15.07 ცისფერი ტრიო - ბინდისფერია სოფელი... ლქსისიავტორი მიხა ხელაშვილი. 00.18.42 გულს რად მიკლავ, მე სიცოცხლე ჯერ არდამიმთავრებია ... 00.21.35 მელის ვარძია, ლექსი ირაკლი აბაშიზის, ასრულებსსაქართველოს ტელევიზიისა დარადიომაუწყებლობის სახელმწიფო კომიტეტისსიმფონიური ორკესტრი, სამხატვრო ხელმძღვანელი და მთავარი დირიჟორი გივიაზმაიფარაშვილი და საქართველოს სახელმწიფო კაპელა ,ხელმძღვანელი გივიმუნჯიშვილი. 00.28.26 ალექსანდრე (ალეკო) ხომერიკი - ბერდოს არია ოპერიდანლელა, დირიჟორი გივი აზმაიფარაშვილი. 00.34.57 ელდარ ისაკაძე - ელეგია,ფორტეპიანოსთან მანანა ისაკაძე. 00.40.37. საქართველოს ტელევიზიისა დარადიომაუწყებლობის ვაჟთა ვოკალური ანსამბლი, ხელმძღვანელი მამიახატელიშვილი. მოხევური ბალადა ლექსი ვაჟა-ფშაველასი 00.44.15 შხელდისმწვერვალილექსის ავტორი ირაკლი აბაშიძე. 00.47.26 ლიანა კალმახელიძე,ფორტეპიანოსთან ელენე ძამაშვილი - მაგონდება ჩუქურთმაში ყვავილი, ლექსისიავტორი გიორგი ლეონიძე. 00.51.50 მზია დავითაშვილი და ჯემალ მდივანი - დუეტიოპერიდან ლელა 00.56.50 მუსიკალური ფრაგმენტები ფილმებიდან : ხევსურულიბალადა ,00.59.18 საბუდარელი ჭაბუკი , 01.01.46 კეთილი ადამიანები, 01.04.14რაც გინახავს, ვეღარ ნახავ. 01.06.44 ნანი ბრეგვაძე - განთიადი, ლექსისი აკაკიწერეთლის. 01.11.04 ბალადა ვაზზე, იოსებ ნონეშვილის ლექსი. 01.15.18აყვავილდა ნუში, პტრე გრუზინსკის ლექსი. 01.19.11 ფრაგმენტი გადაცემიდან,უძღვება მანა ახმეტელი. - სტუდიაში სტუმრად რევაზ ლაღიძე. კადრები - რევაზლაღიძე სანადიროდ მეგობრებთან ერთად. 01.32.38 თბილისის ხედების ფონზეჟღერს სიმღერა: შენ გიმღერი ჩემო თბილის ქალაქო, 01.34.55 რევაზ ლაღიძისდათბილისის კადრების ფონზე ჟღერს თბილისო (სხვადასხვა ენაზე) 01.37.00რევაზ ლაღიძის კადრების კოლაჟი. სავარაუდოდ ოპერა ლელა-ს პრემიერა.01.38.31 საქართველოს რადიოსა და ტელევიზიის სიმფონიური ორკესტრისშესრულებით საჭიდაო. ვიდეოჩანაწერი 1984-01-01 01:41:20 კი
საახალწლო მოგზაურობა (1) საახალწლო გადაცემა (დამდეგი 2003 წელი) წამყვანები - ეკა კახიანი და ზაზააბაშიძე. 0.02.20 ეკა კახიანი სტუმრად თონეში. 0.03.36 თიკა ჯამბურია - დილასხივებად დაიღვარა ... 0.07.13 ზაზა აბაშიძე ერთვება კახეთიდან.კახეთისპეიზაჟები. ანსამბლი წინანდალი - ზამთარია გურამ ურჩუკიშვილი - საახალწლოდალოცვა. 0.11.44 მოსახლეობას ახალ წელს ულოცავს აკაკი სიხარულიძე(საქართველოს ჟურნალისტთა ფედერაციის თავმჯდომარე) 0.12.23 ანონსი - ესლამაზი ღამე 0.12.49 ზაზა აბაშიძე ჩართვა ენგურის ხიდიდან. სოხუმისსახელმწიფო ანსამბლის შესრულებით - აფხაზური სიმღერა (სივარაიდა)საახალწლო მილოცვა. 0.15.09 თოვლიანი თბილისის ხედები. ეკა კახიანი სტუმრადმეხანძრეებთან. საახალწლო მილოცვა. 0.16.56 ვინდი, პეჩო და სანდრო -პრემიერა - სახლს ვიღაც მორთავს ამ ლამაზ ღამეს ... (კლიპი) 0.21.08 ზაზააბაშიძის ჩართვა აჭარიდან.აჭარის პეიზაჟები. ანსამბლი ბერმუხა ს.ხიხაძირისქორეოგრაფიული ჯგუფი, ხელმძღვანელი ენვერ ხალვაში - აჭარულ მოტივებზექორეოგრაფიული ნომერი. ენვერ ხალვაში - საახალწლო მილოცვა. 0.25.38თოვლიანი თბილისის ხედები. ეკა კახიანი დ ასაგზაო პოლიციის თანამშრომლები.0.27.25 ანსამბლი ფესვები - შემოდგომის ფოთლები ქარს გაუფანტავს შორს ...(კლიპი). 0.31.10 ზაზა აბაშიძის ჩართვა გურიიდან. გურიის ხედები. ანსამბლიშვიდკაცა ხელმძღვანელი ტრისტან სიხარულიძე - გურული სიმღერა (ოი ნანაიასაო) კოტე ღელეყვა - საახალწლო დალოცვა. 0.35.15 თოვლიანი თბილისისხედები. ეკა კახიანი სტუმრად სილამაზის სალონში. 0.36.47 სტეფანე - ... მე ამღამეს დიდხანს ველოდი ... ახლა შენი დროა ... (კლიპი) 0.40.45 ზაზა აბაშიძისჩართვა ქართლიდან. ვაჟთა გუნდი გორი ხელ.მიხეილ მცურავიშვილი, გიორგისაძაგლიშვილი - მრავალჟამიერი გედევან ხელაია - საახალწლო მილოცვა. 0.45.15ზაზა აბაშიძის ჩართვა სვანეთიდან, სვანეთის ხედები. ანსამბლი რიჰო,ხელმძღვანელი ისლამ ფილფანი - სვანური სიმღერა ფერხულით. ვალერიანსაღლიანი - საახალწლო დალოცვა. 0.50.13 თოვლიანი თბილისი. 0.51.21 ანონსი -ეს ლამაზი ღამე 0.51.40 ღამის თბილისი. ეკა კახიანი ესაუბრება სამარშრუტომიკროავტობუსუს მძღოლს. 0.53.14 რუსა მორჩილაძე მუსიკალური კლიპისპრემიერა - უჩვეულო სიჩუმე დგას ... გადაცემა 2002-01-01 00:57:06 კი
საახალწლო მოგზაურობა (2) საახალწლო გადაცემა (დამდეგი 2003 წელი) წამყვანები ეკა კახიანი და ზაზააბაშიძე. მოსახლეობას ახალ წელს ულოცავს ალექსანდრე სომხიშვილი(საკონსულტაციო ჯგუფის ალექსანდრე საპატიო პრეზიდენტი) 0.01.20 ზაზააბაშიძის ჩართვა მესხეთისან (სამცხე-ჯავახეთი), ხედეფი, საფარა. ანსამბლიმესხეთი, ხელმძღვანელი შოთა ალთუნაშვილი - ... ალალ მე და მამლიმუხასაო... ზაზა თამარაშვილი - საახალწლო მილოცვა. 0.03.56 ღამის თბილისი.ეკა კახიანი სტუმრად პირველი არხის საეთეროში. 0.05.25 ნინიქარსელაძე.მუსიკალური კლიპის პრემიერა - ჩემი ქალაქი 0.09.22 ზაზა აბაშიძისჩართვა ფოთიდან. ფოთის პორტი. ფოთის ხედები. ანსამბლი ოდოიახელმძღვანელი პლიკარეპე ხუბულავას - არამი დო შარიქა ხუტა ხუფენია -საახალწლო მილოცვა. 0.13.10 ზაზა აბაშიძე ზუგდიდიდან, დადიანების სასახლე.0.13.29 მოსახლეობას ახალ წელს ულოცავს ვლადიმერ პატეიშვილი(საქართველოს ბანკი-ს სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე, პრეზიდენტი)0.15.10 ღამის თბილისი. ეკა კახიანი ესაუბრება მატარებლის მემანქანეს. 0.16.48ნიაზ დიასამიძე,მუსიკალურიკლიპის პრემიერა - წლები დავთვალე, აზრი გავთვალე... 0.19.12 ზაზა აბაშიძე მთიულეთიდან. ადგილობრივი ფოლკლორული ანსამბლი -... ვერ ვათელინებ სამშობლოს მტერს ვერაგსა და ტიალსა ... ქალთა კვარტეტი (ლელა თათარაიძე ) - რა ლამაზია თუშეთი ღვთისო ლიკოკელი -საახალწლოდალოცვა. 0.24.13 მოსახლეობას ახალ წელს ულოცავს ვახტანგ ბუცხრიკიძე (თ იბისი ბანკის პრეზიდენტი) 0.25.12 ეკა კახიანი თვითმრინავის სალონში ესაუბრებაბორტგამცილებელს. 0.26.52 მერაბ სეფაშვილი და მაია ასკურავა,კლიპის პრემიერა- შენ,ჩემი ცხოვრების ღმერთო ... 0.32.50 ზაზა აბაშიძე რაჭიდან, ნიკორწმინდა.ანსამბლი რაჭა,ხელმძღვანელი შალვა ჯაფარიძე - რაჭული რაშოვდაფერხულით (ქალსა ვისმეს ...) საახალწლო დალოცვა. 0.36.56 ღამის თბილისი. ეკაკახიანი სტუმრად მესაზღვრეებთან. 0.38.26 ზაზა აბაშიძის ჩართვა იმერეთიდან,ბაგრატის ტაძარი. იმერეთის პეიზაჟები. საახალწლო დალოცვა. ანსამბლიბერმუხა,ხელმძრვანელი ომარ გირგვლიანი - მრავალჟამიერი ზაზა აბაშიძეიმერეთის სახელით მოსახლეობას ულოცავს ახალ წელს. 0.42.34 ღამის თბილისი.ეკა კახიანი სტუმრად სამშობიარო სახლში. ახალშობილები. 0.44.29 ანსამბლიზარები - ვკეცე ვკეცე ვერ დავკეცე, საახალწლო მილოცვების კოლაჟიგადაცემიდან. საქართველოს ხედები. გადაცემა 2002-01-01 00:49:14 კი
საუკუნის პორტრეტები - ჰამლეტ გონაშვილი მონაწილეობენ: ჯულიეტა გონაშვილი (ჰამლეტ გონაშვილის და); ანზორერქომაიშვილი (ანსამბლ რუსთავის ხელმძღვანელი); ოთარ ბერძენიშვილი(მომრერალი, ლოტბარი); თემურ ჭკუასელი (მომრერალი); რამინ მიქაბერიძე(მომღერალი, ლოტბარი); ფრიდონ სულაბერიძე (ანსამბლ რუსთავის სამხატვროხელმძღვანელი); ჯემალ ბაღაშვილი (მუსიკოსი); ლამარა ცინცაბაძე (ჰამლეტგონაშვილის მეუღლე); დიმიტრი გონაშვილი (ჰამლეტ გონაშვილის შვილი);ფილმის მსვლელობისას გამოყენებულია ფოტო და ვიდეომასალა. დოკუმენტური ფილმი 2006- 00:27:10 კი