სახელწოდება ანოტაცია მასალის ტიპი გადაღების წელი ქრონომეტრაჟი საავტორო უფლება
გვაქვს უთვალავი ფერითა 1990-იანი წწ.ბავშვთა ანსამბლი ასრულებს თუშურ სიმღერას `თუშ ბიჭებს შამაუთვლიათ...“(დათო ცინცაძით).ანსამბლი „დიდებაი“ - კლიპი მთის პეიზაჟებით.ელენე ხელაშვილი ფანდურზე ასრულებს სიმღერას „ქალავ შენი სილამაზე . . . “.ანსამბლი სამტრედიიდან ასრულებს სიმღერას „იმერული მხედრული“.ანს. „აცაურას ხმები“ გურული სიმღერით.სვანური ანსამბლის შესრულებით „ლილე“ სვანური პეიზაჟებით.ანსამბლი „წინანდალი“ - „მრავალჟამიერი“. გადაცემა
გამხიარულდი ბუხარო ბათუმის, ფოთის, თბილისის, თელავის გუნდებივიდეომასალაში წარმოდგენილია საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებში მოქმედი(თვითმოქმედი) გუნდები. მათ შორის: გოგონათა გუნდი, ფორტეპიანოს თანხლებით,ღია ცის ქვეშ ასრულებს სიმღერას. მოხუც მამაკაცთა შკრება ბუხართან -ასრულებენ სიმღერას (სავარაუდოდ, კახეთიდან ). ფოლკლლორული გუნდები დას.საქართველოდან. ბავშვთა გუნდი სახელდახელოდ შეკრებილნი კამერის წინ, ღიაცის ქვეშ.ომარ კელაპტრიშვილის ფოლკლორულ-ინსტუმენტული ანსამბლი, სოლისტი ნინოკრავეიშვილი ასრულებს სიმღერას.ქალთა გუნდი აჭარული კაბებით, ასრულებს სიმღერას. ქალი უკრავს ჭიბონზე.0:51:15 გურჯაანი (მომნუმენტი წარწერიტ ქალაქის შესასვლელში). „ჯარისკაცისმამის“ ქანდაკება. გურჯაანის ორგუმბათიანი ტაძარი. მამაკაცთა გუნდი ტაძრისეზოში ასრულებს სიმღერას.ქალთა კვარტეტი გიტარის თანხლებით ასრულებს სიმღერას გადაცემა 00:32:45
ბონდო გუგავა გადაცემას უძღვება ჯემალ ჭკუასელი. ბონდო გუგავას გახსენება. სტუმრები: რამინმიქაბერიძე, სალივერ ვადაჭკორია, ტარიელ ონაშვილი. ანს. „რუსთავის“ჩანაწერებიდან „მრავალჟამიერი“.2:36:00 სამოყვარულო ჩანაწერი - „შენ ბიჭო ანაგურელო“, სოლისტი ბონდო გუგავა.მას იხსენებენ: ანზორ ერქომაიშვილი, რობერტ გოგოლაშვილი. ანს. „რუსთავის“შესრულებით ჩანაწერი: „ლილე“, „ოდოია“, „ლაჟღვაჟი“, „ქაქურჩელა“.გადაცემაზე მუშაობდნენ: უშანგი დარჩია, ნელი ყოჩიაშვილი და სხვები. გადაცემა 1997- 00:46:00
ბავშვთა ფოლკლორული თეატრი ამერ-იმერი ბავშვთა ფოლკლორული თეატრის ამერ-იმერი, ხელმძღვანელი ედიშერგარაყანიძე.ფრაგმენტები სპექტაკლიდან, კომენტარები სპექტაკლის შემდეგ ცოტნე(?), ანზორ დოლენჯაშვილი (საინგილოში ქართული თეატრალური დასისხელმძრვანელი), 00.22.51 ევგენი მაჭავარიანი (მუსიკათმცდნე), მანანა ახმეტელი(მუსიკათმცოდნე), ედიშერ გარაყანიძე, ნატო ზუმბაძე(ფოლკლორისტი), გივი (?)(ამერ-იმერის ქორეოგრაფი) და სხვ. 00.30.39 ინტერვიუები ანსამბლის წევრებთან. სამონტაჟო მასალა 1900-01-01 00:32:53
აჭარული ცეკვები („მზიური აჭარა“) 1960 (1970 ?)-იანი წწ. შეკრებილია აჭარული ცეკვები აჭარელი მოცეკვავეებისსხვადასხვა საკონცერტო შესრულებებით: სახალხო ზეიმი მთიან აჭარაში. აჭარულცეკვებს ასრულებენ მამაკაცები. ადგილობრივი მოსახლეობა. 2:47:57ფოლკლორული ანსამბლების კონცერტი ღია ცის ქვეშ - პატარა ბიჭუნა ჩოხაშიასრულებს ცეკვას. მოცეკვავეთა ანსამბლები ასრულებენ აჭარულ ცეკვებს (ფატმანკობალაძე ?). 2:50:20 აჭარული ფოლკლორის კონცერტი - აჭარული ცეკვებისრულდება თბილისის (ოპერის ?) სცენაზე . მაყურებლებს შორის ვახტანგჭაბუკიანი. სცენაზე სრულდება „ხორუმი“, პატარა ბიჭუნები ასრულებენ აჭარულცეკვებს. შემსრულებლებს შორის უნდა იყოს იაშა ხალვაში და სხვები. სამონტაჟო მასალა
აფხაზეთის სიმღერისა და ცეკვის სახ. ანსამბლი 1960-იანების ბოლო - 1970-ანი წწ.-ის დასაწყისი ტელესტუდიაში სრულდებააფხაზური ცეკვა აფხაზეთის ცეკვისა და სიმღერის სახ. ანსამბლის შესრულებით.იგივე ანსამბლის გუნდი აფხაზური სიმღერით. სრულდება აფხაზური ყოფისთვისდამახასიათებელი სიმღერები და ცეკვები. ვოკალური და ინსტრუმენტულინომრები. 1:21:25 აფხაზური სიმღერა კომუნიზმზე. ახლო ხედებით შემსრულბლები.ერთმანეთს ენაცვლება აფხაზური სიმღერები და ცეკვები. 1:30:20 სრულდებარევაზლაღიძის სიმღერა „კარკუჩით წამაიყვანეს. . . “. აფხაზური სიმღერა ნაბდებითცეკვის თანხლებით. სრულდება აფხაზური სხვა სიმღერები და ცეკვები. გადაცემა 1900-01-01
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - ქართული ფოლკლორი დამსოფლიო მუსიკა ანზორ ერქომაიშვილი საუბრობს ქართული ფოლკლორის როლზე მსოფლიომუსიკაში; უცხოელი სპექციალისტების აზრები ქართული ფოლკლორის შესახებ;``ოდოია``, ``ხასანბეგურა``, ``ჩაკრულო``, ``ლილე``, ``ნადური`` (ოთხხმიანი), -ასრულებს ანს. ``რუსთავი``; გადაცემა 1993-01-01
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - საფონდო ჩანაწერებისკოლაჟი გადაცემას უძღვება ანზორ ერქომაიშვილი; მარო თარხნიშვილის ანსამბლისშესრულებით ``მე რეგვენმა პატარძალმა``; სვნაური სიმღერა ``ცანაშ დასტურ`` -ჯოკია მიშველიანის მონაწილეობით; აკაკი ხარებავა, კოტე ჩიკვატია, ლია აბაშიძე -``აშო ჩელა``, ``არამი დო შარიქა`` - კ/ფ-დან ``კოლხური სუიტა``; ალი და ქამილტაკიძეები - ქობულეთის ანსამბლი ქამილ ტაკიძის ხელ-ლობით ასრულებსოთხხმიან ნადურს; სოფ. ართანას გუნდი ``ჰე გიოგა`` - მიხეილ სიმაშვილის ხელ-ლობით; ``იმერული მაყრული`` - ანსა. ``სანავარდო``, კ/ფ-დან ``სამტრედიელიბიჭები``; არტემ, ანანია, ვლადიმერ ერქომაიშვილები - ``დიდი ხნიდან გაგიცანი``;``გრძელი კახური მრავალჟამიერი`` ; გადაცემა 00:36:13
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - საახალწლო ანს. „კელაპტარის“ სოლისტ ანა ბაჯიაშვითან სტუმრად. ოჯახის წევრებთან ერთადასრულებს სიმღერას „ბიჭო, მამალმა იყივლა“. 1976 წ. საახალწლო ჩანაწერი:სტუმრად გიული დარახველიძესთან. ოჯახი ასრულებს სიმღერას „მზის შუქივითგამათბობდა“. 1996 წლის ჩანაწერი იგივე ოჯახი სტუდიაში სტუმრად ანზორთან.ასრულებენ გურულ სიმღერას. სტუმრად ვანო გოლიაძის ოჯახში სოფელმაკვანეთში. დონარა კინწურაშვილის რეპორტაჟი. 20 წლის შემდეგ იგივე ოჯახისტუდიაში. ასრულებენ სიმღერას „დიდი ხნიდან გაგიცანი“. ჯგუათ გერზმავასმომღერალი ოჯახი. აფხაზეთი. უხუცესთა ანსამბლის „ნართა“ წევრი. აფხაზურადამბობს სადღეგრძელოს. ოჯახი ასრულებს აფხაზურ სიმღერას. ანა ბაჯიაშვილისთანაგუნდელებთან და ოჯახთან ერთად ასრულებს სიმღერას. გადაცემა
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - რომეო ფირცხელანი წამყვანი ანზორ ერქომაიშვილი. გადაცემაში სტუმრად რომეო ფიცხელანისმუსიკალური ოჯახი მესტიის სოფელ ლატალიდან. ოჯახის უფროსი საუბრობსთავის მუსიკალურ ტრადიციებზე. ასრულებენ სიმღერებს: „ლაჟღვაჟი“, „ირინოლა,მარინოლა“, „ბიმურზელა მესტიაში“, „მირანგულა“, „ყანსავ ყიფიანე“; საუბრობენპლატონ დადვანის,ლოტბარის - მაჰარბი გურგულიანის, ისლამ ფილფანის და მისიშვილის შესახებ; ამერიკელი ქართული სიმღერის მცოდნე კარლ ლინიკი საუბრობსქართული სიმღერების შესახებ (ჩანაწერი); სვანური სიმღერა; გადაცემაზემუშაობდნენ: უშანგი დარჩია, ნელი ყოჩიაშვილი, ნოდარ ძნელაძე და სხვები. შ/გ„მამული“. გადაცემა
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - ჟვანიების ოჯახი გადაცემის ავტორი და წამყვანი ანზორ ერქომაიშვილი. ვახში ჟვანიას ოჯახი;მომღერალ კაკა ჟვანიას (ფოტო) შთამომავლები; ოჯახის უფროსი საუბრობსთავისი ოჯახის მუსიკალური ტრადიციების შესახებ. ასრულებენ სიმღერებს:„ჩელა“,„მრავალაჟამიერი“ , პოლიკარპე ხუბულავას მიერ ნასწავლ სიმღერებს. გადაცემაზემუშ: ანზორ ერქომაიშვილი, პაატა მილორავა, ნელი ყოჩიაშვილი. შ/გ „მამული“ გადაცემა 1999-
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - პირველი ქართულიხელოვნების დეკადა მოსკოვში (2) ავტორი და წამყვანი ანზორ ერქომაიშვილი, აკაკი ძიძიგური საუბრობსგამორჩეული სოლისტების შესახებ და ჩამოთვლის: ძმები კავკასიძეები, კუსავაშაძე, მოსე გულდედავა; ვალოდია შჩოლკა, ირაკლი კერესელიძე, ძმებიმჭედლიშვილები, მიხო ჯიღაური (უკანასკნელნი დააპატიმრეს დეკადამდე), ქეთომიქელაძე; 00.48.28 საარქივო მასალა: სანდრო კავსაძის გუნდი - „ნეტავი გოგოვ მედა შენ“ - სოლისტები ქეთო მიქელაძე და არჩილ მაჩაბელი; 00.51.19 ჩანაწერი -სახლში კოტე გოგიჩაძესთან, რომელიც საუბრობს ცეკვების დადგმის ისტორიაზე,დავით ჯავრიშვილის შესახებ. 00.55.28 მასალა: მოსკოვური ჩანაწერი - ცეკვავენთინა მხეიძე და კოტე გოგიჩაძე. 00.57.10 ჯანო ბაგრატიონის შესახებ დეკადაზე;00.57.50 საარქივო მასალა: ცეკვის ნაწყვეტი ჯანო ბაგრატიონის მონაწილეობით;00.58.30 ჩანაწერი - გივი ოდიკაძესთან საუბარი; იხსენებს კონცერტს სტალინით;01.01.42 კრემლის „გიორგის“ დარბაზში სტალინის მიერ მოწყობილი ვახშამი,რომელსაც იხსენებენ: კოტე გოგიჩაძე, ნინო რამიშვილი, მარგო თედიაშვილი;01.28.42 ჩანაწერი: კირილე პაჭკორიას გუნდის შესრულებით სიმღერა „ჩვენოსტალინო“. გადაცემა 1997-01-01 00:48:08
ასი ქართული ხალხური სიმღერა - პირველი ქართულიხელოვნების დეკადა მოსკოვში (1) ავტორი და წამყვანი ანზორ ერქომაიშვილი. თემა - პირველი ქართული ხელოვნებისდეკადა მოსკოვში (1937 წელი) სტუმრები - დეკადის მონაწილენი: აკაკი ძიძიგური,ნადეჟდა ხარაძე, მარგო თედიაშვილი, ქეთევან პაჭკორია-მაჭავარიანი, არჩილმესხიძე. 0.03.05 აკაკი ძიძიგური: დეკადისთვის მზადების შესახებ - ევგენიმიქელაძე, კირილე პაჭკორია, სანდრო კავსაძე - მზადების ხელმძღვანელები;დეკადაზე წარმოდგენილი ქართული ოპერები; საბალეტო დადგემები: „მზეჭაბუკი“,„მთების გული“; 0.08.30 ნადეჟდა ხარაძე - „აბესალომ და ეთერის“ მსვლელობისასშთაბეჭდილებები; ევგენი მიქელაძის შესახებ; 0.12.47 საარქივი მასალა : 1933წლის საოპერო შემადგენლობის უნიკალური კინოკადრები: დათა ჯავრიშვილი,დავით ანდღულაძე, გივი ყიფიანი, დავით გამრეკელი, სოლიკო ვირსალაძე,გრიგოლ გერაძე, ფატმა მუხტაროვა, ევგენი მიქელაძე, სანდრო ინაშვილი,ალექსანდრე წუწუნავა; 0.15.16 საარქივი მასალა : კურსკის სადგურზე რუსეთისსაზოგადოება ხვდება დეკადის დელეგაციას; კადრებში სჩანან: ივანე მოსკვინი,ანტონინა ნეჟდანოვა, ვალერია ბარსოვა, სერგეი ლემეშევი, რეჟისორი მიხეილკვალიაშვილი, დავით გამრეკელი, დავით ჯავრიშვილი, სანდრო ინაშვილი, მერინაკაშიძე, ნიკო ქუმსიაშვილი, მიხეილ ყვარელაშვილი, ეკატერინე სოხაძე, ლეონისეცკი, ილიკო სუხიშვილი, მარიტა დოლიძე, შალვა აზმაიფარაშვილი, ბებათუმანიშვილი, ოპერის დირექტორი - ჭყონია, მოადგილე - ცემსი; 0.16.53 არჩილმესხაძის მიერ სტუდიაში მიტანილი დეკადის დასკვნითი კონცერტის პროგრამა.ანზორ ერქომაიშვილი კითხულობს პროგრამას. 0.18.54 ქეთევან პაჭკორია:(კირილე პაჭკორიას ქალიშვილი, დეკადის მონაწილე. ალექსი მაჭავარიანისმეუღლე) - კ. პაჭკორიას ანსამბლის დეკადისთვის შეკრების შესახებ; ბერიასდამოკიდებულების შესახებ მზადებისადმი; მისი თხოვნით რეპერტუარში შეტენილისიმღერები; კ. პაჭკორიას შესახებ ანზორ ერქომაიშვილი; 0.21.17 მარგოთედიაშვილი: საუბრობს შთაბეჭდილბებზე; სიმღერის „საკოლმეურნეო“ შესახებ;აქვსენტი მეგრელიძის შესახებ თავისი მეჩონგურე ქალების გუნდით; 0.23.00საარქივო მასალა : დეკადის წინა და შემდგომი კადრები - აქვსენტი მეგრელიძისგუნდი ასრულებს სიმღერას ახ ტრაქტორო 0.24.40არჩილ მესხიძე: - კირილეპაჭკორიას გუნდის წევრი - დავით ჯავრიშვილის შესახებ, რომელმაც დადგა„ფერხული“. 0.25.48 საარქივო მასალა : ცეკვა „ხორუმი“. ძმები გარუჩავები, დავითჩიკვაიძე, კოტე გოგიჩაძე (?), მოცეკვავეებს წინ მიუძღვის გიორგი სალუქვაძე; აკაკიძიძიგური: სიხარულიძის, ჩახავას, მატკავა, ბახუტაშვილის შესახებ; 0.29.53საარქივო მასალა: ცეკვა „ქართული“ ბახუტაშვილის შესრულებით; 0.30.48 აკაკიძიძიგური: სანდრო კავსაძის შესახებ; 0.32.26 საარქივო მასალა: ცეკვა „აფხაზური“0.35.21 ჩაწერილი მასალა : ნინო რამიშვილი ილიკოს შესახებ; შთაბეჭდილებები -სტუმრობა სტალინთან (ოჯახში ჩაწერილი ); გადაცემა 1997-01-01 00:49:09
ართანული ჩანახატები სოფელი ართანასოფლის ფოლლკლორული ჯგუფის წევრები სანადიროდ შეკრებილნი.ანდრო სიმაშვილი თანაგუნდელებთან ერთად - მინდვრად შკრებილნი ასრულებენსიმღერებს. ჯგუფის შემადგენლობაში ერთი ქალია. სხვა სიმღრებთან ერთადასრულებენ მკის სიმღერას, პურის ყანაში.0:29:06 ვაზის ზვრის ფონზე საუბრობს მამაკაცი.ბავშვთა ანსამბლი ღია ცის ქვეშ, ასრულებს სიმღერას. გადაცემა
ანსამბლი „მზეთამზე“ კონცერტი - „მზეთამზე“ ათი წლისაასაიუბილეო კონცერტს უძღვება ედიშერ გარაყანიძე.სიტყვით გამოდის: ცისანა ქოჩეჩაშვილი.სიმღერებს ასრულებენ: „კოკროჭინა“, ანს. „გეორგიკა“, ბავშვთა ანს. „ამერ-იმერი“,„ქართული ხმები“.„მზეთამზეს“ შესრულებით „ოი ნანი და ნანა“, „მესხური ნანა“ და სხვა. ანსამბლისშესახებ საუბრობს თემურ ჭკუასელი, მანანა ახმეტელი, გია ჭირაქაძე. კონცერტი
ანსამბლი „კელაპტარი“ 00:26:00 ომარ კელაპტრიშვილის სახელობის ანსამბლი „კელაპტარი“. „მსახიობისსახლში“ გამართული კონცერტი ანსამბლის 20 წლის იუბილესთან დაკავშირებით;პირველი ნაწილი - 37 წთ. 01:13:40 ანსამბლი „კელპტარი“. კონცერტის მეორენაწილი 26 წთ. გადაცემაზე მუშ: ლუიზა შაკიაშვილი, თინათინ ჩიკოიძე და სხვები;შ/გ „მამული“ კონცერტი
ანსამბლი ``ფრესკა`` 15 წლისაა სტუდიაში სტუმრად ქალთა ანს. ``ფრესკა``, საუბრობს ანსამბლის ხელ-ლი, სამონტაჟო მასალა
ანსამბლი ``ლილეო`` ლენტეხის რ-ნის სიმღერისა და ცეკვის ანსამბლი ``ლილეო`` ჯოკია მეშველიანისხელმძღვანელობით; სვანეთის პეიზაჟების ფონზე სრულდება: ``საზეიმომგზავრული`` ფერხულით, ``მაყრული``, ``დიაშ დარჯოლ``, ``წინაპართანატერფალზე `` ფერხულით (კომუნისტური), ``შიშაი გერგილ``, ``ოი დიაშუ სოზარციოყ`` (დედის დატირება), ``კვირია`` (სვანური საგალობელი), ``შინა ვორგილ``ფერხულით, ``ბუბა ქაქუჩელა``, ``ლაგუშედა`` (სვანური საგალობელი)ფერხულით, ``დიდებათა`` (სვანური საგალობელი) ფერხულით, ``ყანსავ ყიფიანე``ფერხულით, ``ლილე``, ტელეფილმი 1979-01-01
ანსამბლი ``ბედინერა`` სტუდიური კონცერტი; ხობის ფოლკლორული ანსამბლი, ხელ-ლი იროდი ალანია;სრულდება ``ართი ვარდი``, ``სიმღერა საქართველოზე``, ``შოუ ნანა``,``დაჩაგრული ქმრები``, მეგრული ``ვახტანგური``, სახუმარო ``ნინუცა``,``ოდოია`` , ``ჩქიმ ტორონჯი``. გადაცემა
ანსამბლი რუსთავი სავარაუდოდ მუსიკალური ნომრები, რომელიც არ შევიდა ფილმში ანსამბლირუსთავი და ხელოვნების მუზეუმის საგანძური ცეკვა ხორუმი ძეგლის კიდევაცდაიზრდებიან ფონზე. 00.17.20 ხევსურული 00.17.58 ხორუმი, მთიულური00.19.15 აჭარული - ფრიდონ სულაბერიძე. 00.21.18 (?) გურული სიმღერა -ჰამლეტ გონაშვილით. 00.23.40 კინტოური (ტივზე) ფილმი 1976-01-01
ანსამბლი რუსთავი - გასტროლები კანადასა და აშშ-ში ტექსტს კითხულობს ანზორ ერქომაიშვილი. კანადა - ფრაგმენტები კონცერტებიდა,დარბაზის ოვაციები, პრესის შეფასება. 01.02.04 ანსამბლის წევრები ავტობუსში,სასტუმროში,ფრაგმენტი კპონცერტიდან ხორუმი, ქალქ ტორონტოს ხედები,ანსამბლის წევრთა ექსკურსიები ტორონტოს სხვადსხვა ადგილებში. 01.09.49სიეტლი - ანსამბლ რუსთავი-ს კონცერტების რეკლამები, რიგები ბილეთებზე,ფრაგმენტები კონცერტებიდან. 01.11.43 სანფრანცისკო - ხედები, ფრაგმენტიკონცერტიდან - ოსური ცეკვა, 01.13.48 ამერიკელი მომღერლების შესრულებითსიმღერა კვირია, 01.14. 24 ფრიდონ სულაბაერიძე ატარებს ცეკვის გაკვეთილსმოცეკვავეთა ჯგუფისათვის, რომელნიც ქართულ ხალხურ ცეკვებს სწავლობენ.ანსამბლის წევრები აეროპორტში. 01.15.49 ქალაქო ბოისი - შეხვედრა საკონცერტოცენტრში, სადაც ბასკებმა და ინდიელებმა საკუთარი ფოლკლორი წარმოადგინეს.კადრში ანსამბლ რუსთავი-ს წევრები:ანზორ ერქომაიშვილი და სხვ. 01.17.43ლოს-ანჟელესი - ანსმბლის კონცერტების რეკლამები, საკონცერტო დარბაზის ფოიე,გრაგმენტები კონცერტიდან - ომარ კელაპტრიშვილის ტრიო, ოვაციები. შეხვედრებიპრესის წარმომადგენლებთან, 01.20.15 ანსამბლის წევრები დისნეილენდში,01.22.24 ფრაგმენტი შოუდან -ტელეკომპენია სიბიესის (CBS) ყოველწლიურიგადაცემიდან ჯილდოები ხალხის რჩეულებს - დაჯილდოების ცერემონია. შოუზემუსიკალური ნომრით თავისუფლება გამოდის ანსამბლი რუსთავი (სხვადასხვაქვეყნების ფოლკლორულ ჯგუფებთან ერთად). 01.01.33.45 ნიუ-იორკი - კონცერტისრეკლამები, რიგები ბილეთებზე, ფრაგმენტი კონცერტიდან, კონცერტის სემდეგანსამბლის წევრებს ხვდება ფოლკლორისტი ალან ლომაქსი და ტედ ლევილი,ანზორ ერქომაიშვილი და ანსამბლის წევრები ასრულებენ ხალხურ სიმღერას ჩვენმშვიდობა. 01.40.10 ნიუ-იორკში გასტროლებზე მყოფი რუსთაველის თეატრისგამოსათხოვარი საღამო. კადრში - ანზორ ერქომაიშვილი, რამაზ ჩხიკვაძე, გურამსაღარაძე. ამერიკელი ქართველები - ბონდო ძამია, ბონდო კეკელია, ვალიკო ძამია,ნიკო თოფურია, ჰაკან შაველიძე, თეიმურაზ ბაგრატიონი, 97 წლის გიორგი ნაკაშიძედა სხვ. 01.41.20 კადრში რამაზ ჩხიკვაძე და გიორგი ნაკაშიძე, რობერტ სტურუა,კადრში -ჯემალ ღაღანიძე, გურამ საღარაძე და ანზორ ერქომაიშვილი (მღერიან),კადრშ გიორგი ნაკაშიძე (ცრემლებით), მასთან ინტერვიუ, 01.43.48 ანსამბლისწევრები და ადგილობრივი ქართველები, წირვაზ,უკრაინულ ეკლესიაში (9 აპრილსდაღუპულთა პატივსაცემად), სრულდება საგალობელი. ეკლესიის კიბეებზესრულდება სიმღერა- ქართველო ხელი ხმალს იკარ. 01.46.50 დალასი - ჯონკენედის მუზეუმი, სახლი საიდანაც ესროლეს პრეზიდენტ კენედის, ანსამბლრუსთავის შემადგენლობა ქალაქის მუნიცეპალიტეტში, ქალაქ დალასის მერი1990წლის 29 მარტს ანსამბლ რუსთავის დღეთ ანსამბლ რუსთავის დღეთ აცხადებს,ასრულდება მრავალჟამიერი. გადაცემა 1990-01-01
ანსამბლი რუსთავი 15 წლისაა (1) ფილარმონიის საკონცერტო დარბაზში ჩატარებული ვოკალურ-ქორეოგრაფიულიანსამბლის რუსთავი საიუბილეო საღამო. საღამოს უძღვება მანანა ახმეტელი.სიმღერა კუჩხი ბედინერი 01.30.02 ცეკვა - სადარბაზო 01.33.02 იამზედოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე - ცეკვა ქართული. 01.42.00 ანსამბლიმართვე - იმერული მხედრული 01.45.20. ფრიდონ სულაბერიძის ბავშვთაქორეოგრაფიული სტუდის აღსაზრდელები - სვანური ფერხული 01.50.45ანსამბლი რუსთავი - საგალობელი მოვედით, თაყვანი ვსცეთ 01.52. 35რუსთავი - სუფრის ხელხვავი 01.35.26 სცენაზე ანზორ ერქომაიშვილი დამსახიობი გურამ საღარაძე. საუბარი ანსაბბლის შესახებ. 02.04.53 გურამ საღარაძედა ანსამბლი რუსთავი - საიათნოვა 02.10.30 რუსთავი , ფრიდონ სულაბერიძე -ცეკვა კინტოური 02.15.32 რუსთავი - ნადური 02.19 40 რუსთავი და ჰამლეტგონაშვილი - დაიგვიანეს 02.26.40 რუსთავი - ოსური ცეკვა. 02.36.39 ტრიო ომარკელეპტრიშვილით - 1.მთის მოტივები, 2.ფოლკლორულ-ინსტრუმენტულიკომპოზიცია. 02.42.15 ანსამბლი მართვე და ჰამლეტ გონაშვილი - გოგოვ, გოგოვშავთვალა... 02.45.15 რუსთავი ფრიდონ სულაბერიძე და იამზე დოლაბერიძე -აჭარული კონცერტი 1984-01-01
ანა ბაჯიაშვილი და ანსამბლი „სოინარი“ 1990-იანი წწ.ტელესტუდიაში ჩაწერილი სიმღერებიმონაწილეობენ: ანა ბაჯიაშვილი, ლია ხუნწარია, მარინე გიორგაძე, ვანოტატიშვილი, ზაურ წერეთელი, მერაბ ბიჩინაშვილი, მედუდუკეთა ანსამბლი„სოინარი“.ხელ-ლი ელდარ შოშიტაშვილისრულდება სიმღერები:„შენ ამრავლებდი კეთილ დასაჯდომს. . “,„ჩემს სიმღერას ვინ გაიგებს. . “ (ანა ბაჯიაშვილი),„რომ მოდიხარ, სად მოდიხარ. . . “ ,„ერთი დრო იყო. . “„ვისაც უნდა ჩვენი ტანჯვა ენახა . . . “,„ოდესაც გიცქერ. . . “„როგორ არ ვიტირო, ვარდი დავკარგე. . . “შ/გ „მამული“ სატელევიზიო ჩანაწერი
მართვე და ერქვანი კონსერვატორიის დიდ საკონცერტო დარბაზში ჩატარებული კონცერტი. ბიჭუნათაფოლკლორული გუნდი ერქვანი - ხელმძღვანელი კახაბერშაქიშვილი. 01.40.14ქართლის მაყრული. 01.42.58 კირიალესა 01.45.08 აბა დაირუჯან 01.47.50ქვერწილ 01.50.50 ალილუია 01.52.42 იმერული მგზავრული 01.55.28 ბუქნა(ფანდურზე) 01.57.43 თუშური მელოდიები (ფანდურზე) 02.00.58 ბიბა 02.05.36ალოილო 02.08.21 მაგლონია 02.11.44 ოხით ამაღლებისა 02.15.00 სვანურისამგზავრო ფერხული 02.18.50 საეკლესიო მრავალჟამიერი 02.21.03 ბიჭუნათაგუმდი მართვე - ხელმძღვანელი ვარლამ კუტიძე. 02.21.15 მრავალჟამიერი(მესხური) 02.24.54 გეფშვათ ღვინით 02.27.46 ვარადო 02.31.18 მიყვარსფაცხა 02.34.05 შარათან 02.36.22 ხალხური მელოდიები (ფანდურზე) 02.40.16მე რუსთველი 02.42.37 რაჭული 02.46.33 აჭარული მაყრული 02.49.49 ხოხბისყელივით 02.54.30 ხასანბეგურა 02.57.45 ჩაკრულო 03.03.09 ერქვანი დამართვე ერთად - მრავალჟამიერი. კონცერტი 01:25:36