სახელწოდება ანოტაცია მასალის ტიპი გადაღების წელი ქრონომეტრაჟი საავტორო უფლება
ცეკვავს ლატავრა ფოჩიანი ფილმი ეხება გამოჩენილ მოცეკვავეს ლატავრა ფოჩიანს. რეპეტიციები. სრულდება:„ცეკვა დაირით“. ცეკვა „აჭარული“ ანსამბლის „რუსთავი“ მონაწილეობით, აჭარისსახ. ანსამბლის წევრები: თამაზ ჯახუტაშვილი, ზურაბ ბაღდადიშვილი (ჭიბონი),თამაზ ბეჟანიძე. ცეკვა „ხევსურული“. ცეკვა „ყარაჩოხელი“ ცეკვა „ქართული“ლატავრა ფოჩიანისა და ვახტანგ გუნაშვილის შესრულებით. საქ. ტელეფილმებისსტუდია. ტელეფილმი 1982-01-01
ცეკვავს იამზე დოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე ცეკვავს იამზე დოლაბერიძე, ფრიდონ სულაბერიძე: ცეკვა „ქართული“, ანს.„რუსთავი“ - „წინწყარო“, სოლისტი ჰამლეტ გონაშვილი; ცეკვა „აჭარული“,სოლისტი ფრიდონ სულაბერიძე, იამზე დოლაბერიძე; ო. კელაპტრიშვილით ტრიო;ცეკვა დაირით - დოლაბერიძე; სულაბერიძე თავის აღსაზრდელებთან ერთად; ანს.მართვე - შაირები, „მრავალჟამიერი“; ოსური ცეკვა ; „დაიგვიანეს“ - ანს.„რუსთავი“; ქართლოს კასრაძე კითხულობს უცხოური გაზეთებიდან ამონარიდებსსუხიშვილების ანსამბლის შესახებ; ირაკლი უჩანეიშვილი ლექსს უძღვნისდოლაბერიძეს; ო. კელაპტრიშვილი - დუდუკებით მუხამბაზი; ცეკვა „კინტოური“სოლისტი სულაბერიძე; კონცერტი 1982-
ცეკვავს ვახტანგ გუნაშვილი ცეკვა ქართულს ვ. გუნაშვილი ასრულებს დვალთან, ლატავრა ფოჩიანთან (?)ერთად, სულ სამი ცეკვა. სატელევიზიო ჩანაწერი
ცეკვავს ანსამბლი ``ფრესკა`` სტუდიური კონცერტი; ცეკვები: დაირებით, ``აჭარული``, ``ხევსურული``, ცეკვაბაღდადებით, ხელმძღვანელთან ერთად რეპეტიცია; კონცერტი
ცეკვა „დავლური“ ცეკვა „დავლური“ („ქართული“) - ნიკოლოზ ღვაბერიძის და ლეილა თათეიშვილისწყვილი, საქ. ხალხური სიმღერისა და ცეკვის სახ. ანსამბლის სოლისტები. 1960-იანი წწ. სატელევიზიო ჩანაწერი
ჩვენი არქივიდან 0.18.37ფოლკლორულ-ინსტრუმენტული ანსამბლი ასრულებს კომპოზიციასხალხურ მოტივებზე. 0.19.18 ზემო სვანეთი. სვანური ცეკვა „ცერული“ - ასრულებენპედაგოგიური ტექნიკუმის ფრიადოსანი მოსწავლეები.ხელმძღვანელი პლატონდადვანი . 0.20.02 იუმორისტულ-მუსიკალური დუეტი - ს. ჯაფარიძე, გ. საღარაძე -კახეთის მატარებელი მთვრალია და მიბაჯბაჯობს ... 0.24.05 აფხაზური ცეკვა„თამბაქო“ - აფხაზეთის მოსწავლეთა ნაკრები კოლექტივის შესრულებით.ხელმძღვანელი - რ. აგრბა. 0.25.19 „საქო და სიკო“ (ქართველებს დასცინიანღვინის სმა, რომ იციან ...) - დუეტი ოპერიდან „ქეთო და კოტე“ , ასრულებენლ.კავსაძე და ზ.სვანიძე. 0.27.26 ცეკვა „ლეკური“ თინა მხეიძისა და კოტე გოგიჩაძისშესრულებით. გადაცემა მოამზადეს ნინო სვანიძემ და ლევან მიქაძემ (შ/გ მამული) გადაცემა 2002-01-01
შაქრო ჭოხონელიძე ქორეოგრაფი შაქრო ჭოხონელიძე 60 წლის გახდა. საქართველოს რკინიგზელთაკულტურის ცენტრის შენობა. ბიოგრაფიული ცნობები, შემოქმედებითი გზა.რეპეტიციის კადრები - შაქრო ჭოხონელიძე და მისი მეუღლე ბავშვებთან. ბუხუტიდარახველიძისა და რომან ჭოხონელიძის ქორეოგრაფიული ანსაბბლი (ფოტო)ტრამვაი-ტროლეიბუსესბის სახელმწიფო ანსამბლი (კადრები) საუბრობს გულიკოჭოხონელიძე (შაქრო ჭოხონელიძის მეუღლე) 0.13.10 ბავშვთა ქორეოგრაფიულიგუნდის საგასტროლო კადრები. 0.15.19 ცეკვავს ანსამბლი „არმაზი“ ცეკვებისსტუდიური ჩანაწერი. ავტორი - ნინო სვანიძე, / შ/გ „მამული“. / გადაცემა 1900-01-01
ყველაფერი ქორეოგრაფიაზე - სუხიშვილები საახალწლო გადაცემა. გადაცემის ავტორი დავით წულუკიძე, სტუმრადსუხიშვილების ოჯახში - ნინო რამიშვილი, თენგიზ სუხიშვილი, ნინო სუხიშვილი,ინგა თევზაძე. 00.45.20 ძვ.კადრები საკონცერტო ნომერი - ნინო რამიშვილი ცეკვაყარაჩოხელებთან (ჩაწერილია 1969), თენგიზ სუხიშვილი და ინგა თევზაძე, 00.48.43ძვ. ჩანაწერი: ცეკვა ოსური - ინგა თევზაძე და თენგიზ სუხიშვილი. 00.52.18 ნინოსუხიშვილი და ნინო რამიშვილი (კულისებში კონცერტის შემდეგ) 00.54.48 ცეკვალელო (ქართ.ნაციონალური ბალეტი) გადაცემა
ყველაფერი ქორეოგრაფიაზე - ნინო რამიშვილი გადაცემის ავტორი და წამყვანი დავით წულუკიძე. სუხიშვილების ანსამბლი პერუში- სცენაზე ნინო რამიშვილი ანსამბლთან ერთად, კადრში - ნინო რამიშვილი დაილიკო სუხიშვილი, ნინო რამიშვილი რეპეტიციაზე. კადრების სხვადსხვა საცეკვაონომრებიდან, მათ შორის სამაია 01.06.12 ინტერვიუ ნინო რამიშვილთან - იხსენებსგასტროლებს აშშ-ში, ინდოეთში (რომელსაც ესწრებოდა ჯავაჰარლალ ნერუ),ესპანეთში შეხვედრა ირაკლი ბატონიშვილთან (ბაგრატიონი), შეხვედრებისტალინთან, 01.11.03 ფოტო - ჯორჯ ბალანჩინი და სუხიშვილების ანსამბლი,მოგონებები ბალანჩინთან შეხვედრის შესახებ, ბალანჩინი - სუხიშვილების შესახებ(ციტირება) 01.12.26 კადრები - სუხიშვილების ანსამბლი ლასკალას თეატრში - ნინორამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი, მილანის მერის მილოცვა,ნინო რამიშვილი დასარა მონტიერი, ნინო რამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი - ცეკვა ქართული. 01.14.34ნინო რამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი - ცეკვა ქართული კადრები - ნინორამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი სეირნობენ გასტროლების დროს. კადრები ნინორამიშვილის საიუბილეო საღამოდან (ტირის). 01.16.25 ნინო რამიშვილი და ილიკოსუხიშვილი (უმცროსი) - ცეკვავენ ტანგოს ცეკვავენ ნინო რამიშვილი და თენგიზსუხიშვილი . ნინო რამიშვილი - რეპეტიციებზე (სხვადსვა დროის კადრები).ოჯახთან ერთად. 01.18.28 ნინო რამიშვილი -ჯეირანი, გადაცემა
ქორეოგრაფიული მოზაიკა შ/გ „ლაშარი“წამყვანი დავით წულუკიძექორეოგრაფიული ანსამბლების მიმოხილვა.ქორეოგრაფის კონსტანტინე მანჯგალაძის შემოქმედება - 80 წლის საიუბილეოსიუჟეტი. ინტერვიუ იუბილართან.ქართული ცეკვის ოსტატები - ლეილა თათეიშვილი. საუბრობს ჟურნალისტი ნონაგუნია და ყოფილი მოცეკვავე ნიკოლოზ ღვამბერიძე.(ღვაბერიძე). ნიკოლოზღვამბერიძისა და ლეილა თათეიშვილის ცეკვის ძველი ჩანაწერი.რუბრიკა „კონტაქტები“: არგენტინელი სტუდენტები ასრულებენ ქართულ ხალხურცეკვებს. ნიკო პატარქალიშვილი არგენტინელ სტუდენტებთან ერთად.05:30:19 ქორეოგრ. ანსამბლი „როკვა“ ასრულებს ცეკვებს. ხელ-ლები გულიკოსიხარულიძე, ჯანო ჯანიაშვილი, უჩა დვალიშვილი, ანსამბლი დირექტორი ლამზირასანიკიძე - სტუდიაში კოცეკვავეებთან ერთად.ცეკვა „ქართულის“ კონკურსი გორში - რომან ჭოხონელიძის კომენტარით.კონცერტის ფრაგმენტები.გახსენება - ზურაბ გორგასლიძე.კულტურის ინსტიტუტის შექმნის შესახებ.მსოფლიოს ხალხთა ცეკვები - მექსიკური ცეკვა. გადაცემა
ქორეოგრაფიის საკითხები 1990-იანი წწ.ინტერვიუ ქორეოგრაფ ავთანდილ თათარაძესთან - საუბრობს ხალხური ცეკვისსაკითხებზე00:38:35 იოსებ ცათიაშვილის 80 წლის იუბილე - იხსენებენ დამსახურებულიქორეოგრაფები (ლევან ფრუიძე და სხვ.).01:09:07რეზო ჭანიშვილი, ლევან ფრუიძე, რეზო ჭოხონელიძე, ომარ მხეიძე დასხვები საუბრობენ ქართული ცეკვის საკითხებზე. მსჯელობენ ცეკვა „ხორუმის“წარმოშობისა და დადგმის შესახებ სამონტაჟო მასალა
ქართული ხალხური სიმღერები და ცეკვები ცეკვა „განდაგანა“ - სუხიშვილების ანსამბლის შესრულებით, სოლისტი ფ.სულაბერიძე, ი. დოლაბერიძე; ანს. „რუსთავი“ პარიზში - ფრეგმენტი რეზოთაბუკაშვილის ფილმიდან, ფრაგმენტი კონცერტიდან; სუხიშვილების ანსამბლი -ცეკვა „ქართული“, სოლისტები: ი. დოლაბერიძე, ფ. სულაბერიძე; სვანურიფერხული სვანური სიმღერების პოპურზე ბავშვთა ანსამბლის შესრულებით; ანს„რუსთავი“ - საგალობელი „მოვედით თაყვანი ვსცეთ. . “, „ხემხვაიო ხვავრიელი. . “;ცეკვა „კინტოური“ - სოლისტი ფ. სულაბერიძე; ცეკვა „ხევსურული“ - ბავშვთაანსამბლის შესრულებით, სტუდიური ჩანაწერი; სიმღერა გუდასტვირზე - სტუდიურიჩანაწერი საახალწლო გადაცემიდან; კახური „მრავალჟამიერი“, „ზამთარი“ -რაიონული ანსამბლი; ცეკვა „დაისი“ - სტუდიური ჩანაწერი; ფოლკლორულ-ინსტრუმენტული ანსამბლი, სოლისტი ასრულებს მეგრულ სიმღერას,ფოლკლორულ-ინსტრუმენტული ანსამბლი ასრულებს კომპოზიციას ხალხურიმოტივებზე; „იმერული მგზავრული“ - რაიონული ანსამბლი; „თამარ ქალო, ქვეყნისთვალო. . “ - რაიონული ანსამბლი; „ქალავ, ნეტავი შენი ხმა. . “ - ანს. „კოლხეთი;„გუშინ შვიდნი გურჯანელნი. . “ - ანს. „ჟურნალისტი“ („ქართული ხმები“); ცეკვა„დაისი“ ფოლკლორულ-ინსტრუმენტული ანსამბლის თანხლებით - სტუდიურიჩანაწერი; ტრიო „სიმი“ (?) - „არ გეგონოს არ მიყვარხარ. . “; „ხასანბეგურა“ - ანს.„ჟურნალისტი“; ლეჟავების ოჯახი - „გაუმარჯოს ივერთ მხარეს. . “ კომპოზიციასაბრძოლო ცეკვებით - „ხორუმი“; „ჩვენი მასპინძლის სასახლე. . “ - ანს.„წინანდალი“; ანს. „ოდოია“ - მეგრული სიმღერით; სატელევიზიო ჩანაწერი 1991-
ქართული ხალხური სიმღერები და ცეკვები (საფონდო)\' სატელევიზიო ჩანაწერი
ქართული ცეკვები ბავშვთა ფოლკლორული (?) ანსამბლიები ასრულებას ქართულ ცეკვებს. (არასაკონცერტო) სამონტაჟო მასალა 1900-01-01 01:20:00
ქართული ცეკვები ბავშვთა შესრულებით ბავშვთა ანსამბლები ასრულებს ქართულ ცეკვებს. (არა საკონცერტო) სამონტაჟო მასალა
ქართული ქორეოგრაფიის ისტორია და ოსური წერილი რეზო ჭანიშვილი და ქართველი ქორეოგრაფები ავთანდილ თათარაძის ოჯახშიკონსტანტინე მანჯგალაძე და ომარ მხეიძე მსჯელობენ ჩურბენ ბაგაევის წერილისშესახებ, რომელიც ქართულ ქორეოგრაფიას ოსურ ფესვებთან აკავშირებს. გადაცემა 02:05:50
ფოლკლორული თეატრი, ანსამბლი „მთიები“, „მზეთამზე“ ბავშვთა ინსცენირებული წარმოდგენა ხალხური სიმღერების სიუჟეტებზე - „კახურისაცეკვაო, „თხამ ვენახი შეჭამა“, „ჩემო ნათლიდედაო“ და სხვ. 33 წთ; 00:36:28კონცერტის გაგრძელება; ანსამბლი „მზეთამზე“ ასრულებს სიმღერებს: „მზევ შინშემოდიო“, „იავნანა“, „ია ბატონები“,„მაი ლამაზი ბაბუჩები“, „გელინო“, „ნეტავგოგოვ მე და შენ“, „ოი ნანიდა და ნანა“, „ო, საწყალო შამათაო“. „მთიები“ასრულდებს: აჭარული „ნანა“ ფერხულით (აკვანში ჩასაწვენი სიმღერა), „ჯვარიწინასა“, „კუჩხი ბედინერი“, „დიამბეგო“, „ურმული“, „ლილე“, „აი გიდელი“,„შაირები“, რაჭული სიმღერა, „ღვთის სადიდებელი“; „მზეთამზე“ - „დატირება“,„მზე შინა და მზე გარეთა“, „წმინდანთა სადიდებელი - მრავალჟამიერი“. 1სთ. კონცერტი
სახელმწიფო ანსამბლი 100 წლისაა ანსამლის რეპეტიციები; ჯემალ ჭკუასელი საუბრობს ანსამბლისისტორიაზე,პრობლემებზე; კონცერტის ჩანაწერიდან სიმღერა ``მთიელ ვარ . . ``,ცეკვა ``ხევსურული``, ``ხასანბეგურა``, გურული (აჭარული) ფერხული; გადაცემა
სამეგრელოს ფოლკლორი სამეგრელოში გადაღებული ვიდეოკონცერტიფოლკლორული ანსამბლი ასრულებს მეგრულ სიმღერას - ვიდეოჩანაწერი, 1970-იანი წლების ბოლოს, სავარაუდოდ. მეგრული ოდის ფონზე.ცეკვა „დაისი“ გოგონათა შესრულებით, „პიონერთა სახლის“ ბაღში.სიმღერა „აშო ჩელა“ - ვიდეოჩანაწერი იგივე მეგრული ანსამბლის შესრულებით.აფხაზური ცეკვა.სიმღერა „კუჩხი ბედინერი“ ცეკვის თანხლებით.მღერის ანსამბლი „კოლხეთი“სამონტაჟო მასალა გადაცემა
საინგილოს ფოლკლორი გადაცემას უძღვება ჟურნალისტი თენგიზ ნათაძე. კახის რ-ნში გამართულიინგილოური ფოლკლორის საღამო; საღამოს უძღვება ვახუშტი კოტეტიშვილი; ზაურფოლადაშვილი, ანს. „შვიდკაცა“ საინგილოდან - „ქართველო ხელი ხმალს იკარ“,„კახური მგზავრული“; ვასილ პაპიაშვილი ძველი ხალხური ლექსებით; სოფ.ალათემურის მოსწავლეთა გუნდი ასრულებს „სულიკოს“; ცეკვა „აჭარული“ - კახისმოსწავლეთა ანსამბლი; ნოდარ ფოლადაშვილი სიტყვით - რუსთაველისსაზოგადოების საინგილოს ფილიალის ხელმძღვანელი; ინგილოური თქმულებები;„იავნანა“ - ასრულებს დარეჯან ტარტარაშვილი; ანს. „შვიდკაცა“ - „წინწყარო“,„შირაქის ველზე“; დარიკო ტარტარაშვილი მოსწავლეებთან ერთად - ძველიქართული ენის გასატეხები; ანს. „შვიდკაცა“ - „გოგოვ, გოგოვ, შავთვალა“,ინგილოური სიმღერა „არა წითილ ღვინოს დავლევ. . “; მოსწავლეები კითხულობენლექსებს; ვახუშტი კოტეტიშვილი კითხულობს ლექსს; გადაცემა
მუსიკალური პაუზები ანსამბლი რუსთავი - ჩაკრულო,0.06.39 ანს. რუსთავი - ცეკვა მთიულური,0.11.21 იამზე დოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე - ცეკვა ქართული (ახალი),0.14.10 ანსამბლი ერისიონი - მრავალჟამიერი, 00.17.47 ნადური,0.21.34 ანსამბლი დარბაზი კანადიდან - ჭიჭეტურა,0.24.31 ქართული ანსამბლი აშშ-დან - ასლანური მრავალჟამიერი,0.27.41 ტრიო კავკასია კარლ ლინიქი, ალან გასერი, სტიუარტ გელზერი -ვახტანგური,0.30.55 რაჭის ლოტბართა გუნდი, ხელმძ. შალვა ჯაფარიძე - ქალსა ვისმეს,0.34.17 ქალთა ანსამბლი ირინოლა საფრანგეთიდან - კალოს ხელხვავი,0.38.00.ანსამბლი მაჭახელა თურქეთიდან - რაშაორერა, 00.40.29 ვოისარადა,00.42.52 ფადიკო, 00.45.22 ჩაქურა,0.47.26 ცეკვავს მ.ართმელაძე შუახევიდან,0.49.25 ბავშვთა ანსამბლი საგალობელი - მრავალჟამიერი,0.52.00 ამბროლაურის ფოლკლორული ანსამბლი - ასლანური მრავალჟამიერი,00.55.30 მაღლა მთას მოდგა, 00.57.30 სიმღერა რაჭაზე. კოლაჟი 01:00:37
მუსიკალური პაუზები იამზე დოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე - ცეკვა ქართული, 00.04.53ანსამბლი ორბი - ცეკვა ნარნარი, 00.09.49 ანსამბლი ლაშარი - წინწყარო,00.14.19 ლატავრა ფოჩიანი - ცეკვა დაირით, 00.18.02 ანსამბლი ლაშარი -თამარიო, 00.21.23 ანსამბლ. ლაშარი - მეგრული ყანური, 00.24.44 ანს. ორბი- მთიულური, 00.31.10 ქართული ნაციონალური ბალეტი - აჭარული, 00.37.31ცეკვა ჯანსულო - ქორეოგრაფი ჯანო ბაგრატიონი, სოლისტი ვახტანგ ნინიძე00.42.56 ნინო რამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი - ქართული, 00.45.02 ლატავრაფოჩიანი - ყარაჩოხელი , 00.47.28 ჰამლეტ გონაშვილი - თუ ასე ტურფა იყავი...,00.51.00 ჰამლეტ გონაშვილი და ილია ზაქაიძე - ჭონა, 00.55.20 გიორგი (ლუდა)ქუფარაშვილი - ჭონა, 00.58.43 ანსამბლი როკვა - რაჭული სუიტა, კოლაჟი 1900-01-01 01:03:50
მრავალჟამიერი გადაცემა მრავალჟამიერი - საახალწლო გადაცემას უძღვება თამრიკოჭოხონელიძე. მონაწილეობენ - სიმღერა მრავალჟამიერი, აფხაზეთის ბავშვთაფოლკლორული ანსამბლი, ილია ზაქაიძე - \'საქართველო დედამიწისყვავილნარია..., ანსამბლი კელაპტარი და ლელა თათარაიძე - თუშურიმელოდიები, სვანური ფოლკლორული ანსამბლი, ჩოხატაურის ფოლკლორულიანსამბლი, ხელმძღვანელი ვაჟა გოგოლაძე - მასპინძელსა მხიარულსა..., ქალთატრიო სენაკიდან - მეგრული სიმღერა, ფოლკლორული ანსამბლი რაჭიდან,ფოლკლორული ანსამბლი ასპინძა - მრავალჟამიერ, მღერიან კაკაბელები -კახური საჭიდაო, ანსამბლი მთიები, ალექსი ჭინჭარაული, თამრიკოჭოხონელიძე - ხევსურული ნანა, იამზე დოლაბერიძე და ფრიდონ სულაბერიძე,ფრაგმენტი ნინო რამიშვილის საიუბილეო საღამოდან - ცეკვავენ ფ.სულაბერიძე დაიამზე დოლაბერიძე; გადაცემა
მრავალჟამიერი („რუსთავის კონცერტი“) დაწ.დრო – 00.31.37. გად.ავტორი ანზორ ერქომაიშვილი; ანსამბლ რუსთავის –კონცერტი ოპერის თეატრში; გადაცემა 2002-01-01
მრავალჟამიერი - ძუკუ ლოლუა ფოთი – ნავსადგურის და სანაპიროს ხედი; ძველი ფაზისის შესახებ;ეთნოგრაფიული, არქეოლოგიური ექსპონატები; მეგრული ფოლკლორის ისტორიაფოთში; ძუკუ ლოლუას შესახებ; ფოტომასალა; სტუმრად ძუკუ ლოლუას სახლშიიროდი ტიკარაძე, სოსო გვაძაბია, ტარიელ თურქია, ჯანიკო დანელია – საუბრობენძუკუ ლოლუას შემოქმედების შესახებ; ასრულებენ ძუკუ ლოლუას სიმღერას \'\'ვაგიორ ქომა\'\'; ფოტომასალა; მისივე სიმღერა \'\'მახა\'\'; ანსამბლი \'\'ფაზისის\'\' შესახებ;სიმღერა \'\'ოჩეშხვეი და ხვავრიელი\'\' – ანსამბლი \'\'ფაზისის\'\' შესარულებით; ბავშვთაქორეოგრაფიული სტუდია; საუბრობს ხელ–ლი ახმედ ამბალია; გადაცემა 2002-01-01