ქორეოგრაფი შაქრო ჭოხონელიძე 60 წლის გახდა. საქართველოს რკინიგზელთაკულტურის ცენტრის შენობა. ბიოგრაფიული ცნობები, შემოქმედებითი გზა.რეპეტიციის კადრები - შაქრო ჭოხონელიძე და მისი მეუღლე ბავშვებთან. ბუხუტიდარახველიძისა და რომან ჭოხონელიძის ქორეოგრაფიული ანსაბბლი (ფოტო)ტრამვაი-ტროლეიბუსესბის სახელმწიფო ანსამბლი (კადრები) საუბრობს გულიკოჭოხონელიძე (შაქრო ჭოხონელიძის მეუღლე) 0.13.10 ბავშვთა ქორეოგრაფიულიგუნდის საგასტროლო კადრები. 0.15.19 ცეკვავს ანსამბლი „არმაზი“ ცეკვებისსტუდიური ჩანაწერი. ავტორი - ნინო სვანიძე, / შ/გ „მამული“. / |
ყველაფერი ქორეოგრაფიაზე - სუხიშვილები |
საახალწლო გადაცემა. გადაცემის ავტორი დავით წულუკიძე, სტუმრადსუხიშვილების ოჯახში - ნინო რამიშვილი, თენგიზ სუხიშვილი, ნინო სუხიშვილი,ინგა თევზაძე. 00.45.20 ძვ.კადრები საკონცერტო ნომერი - ნინო რამიშვილი ცეკვაყარაჩოხელებთან (ჩაწერილია 1969), თენგიზ სუხიშვილი და ინგა თევზაძე, 00.48.43ძვ. ჩანაწერი: ცეკვა ოსური - ინგა თევზაძე და თენგიზ სუხიშვილი. 00.52.18 ნინოსუხიშვილი და ნინო რამიშვილი (კულისებში კონცერტის შემდეგ) 00.54.48 ცეკვალელო (ქართ.ნაციონალური ბალეტი) |
ყველაფერი ქორეოგრაფიაზე - ნინო რამიშვილი |
გადაცემის ავტორი და წამყვანი დავით წულუკიძე. სუხიშვილების ანსამბლი პერუში- სცენაზე ნინო რამიშვილი ანსამბლთან ერთად, კადრში - ნინო რამიშვილი დაილიკო სუხიშვილი, ნინო რამიშვილი რეპეტიციაზე. კადრების სხვადსხვა საცეკვაონომრებიდან, მათ შორის სამაია 01.06.12 ინტერვიუ ნინო რამიშვილთან - იხსენებსგასტროლებს აშშ-ში, ინდოეთში (რომელსაც ესწრებოდა ჯავაჰარლალ ნერუ),ესპანეთში შეხვედრა ირაკლი ბატონიშვილთან (ბაგრატიონი), შეხვედრებისტალინთან, 01.11.03 ფოტო - ჯორჯ ბალანჩინი და სუხიშვილების ანსამბლი,მოგონებები ბალანჩინთან შეხვედრის შესახებ, ბალანჩინი - სუხიშვილების შესახებ(ციტირება) 01.12.26 კადრები - სუხიშვილების ანსამბლი ლასკალას თეატრში - ნინორამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი, მილანის მერის მილოცვა,ნინო რამიშვილი დასარა მონტიერი, ნინო რამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი - ცეკვა ქართული. 01.14.34ნინო რამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი - ცეკვა ქართული კადრები - ნინორამიშვილი და ილიკო სუხიშვილი სეირნობენ გასტროლების დროს. კადრები ნინორამიშვილის საიუბილეო საღამოდან (ტირის). 01.16.25 ნინო რამიშვილი და ილიკოსუხიშვილი (უმცროსი) - ცეკვავენ ტანგოს ცეკვავენ ნინო რამიშვილი და თენგიზსუხიშვილი . ნინო რამიშვილი - რეპეტიციებზე (სხვადსვა დროის კადრები).ოჯახთან ერთად. 01.18.28 ნინო რამიშვილი -ჯეირანი, |
ქორეოგრაფიული მოზაიკა |
შ/გ „ლაშარი“წამყვანი დავით წულუკიძექორეოგრაფიული ანსამბლების მიმოხილვა.ქორეოგრაფის კონსტანტინე მანჯგალაძის შემოქმედება - 80 წლის საიუბილეოსიუჟეტი. ინტერვიუ იუბილართან.ქართული ცეკვის ოსტატები - ლეილა თათეიშვილი. საუბრობს ჟურნალისტი ნონაგუნია და ყოფილი მოცეკვავე ნიკოლოზ ღვამბერიძე.(ღვაბერიძე). ნიკოლოზღვამბერიძისა და ლეილა თათეიშვილის ცეკვის ძველი ჩანაწერი.რუბრიკა „კონტაქტები“: არგენტინელი სტუდენტები ასრულებენ ქართულ ხალხურცეკვებს. ნიკო პატარქალიშვილი არგენტინელ სტუდენტებთან ერთად.05:30:19 ქორეოგრ. ანსამბლი „როკვა“ ასრულებს ცეკვებს. ხელ-ლები გულიკოსიხარულიძე, ჯანო ჯანიაშვილი, უჩა დვალიშვილი, ანსამბლი დირექტორი ლამზირასანიკიძე - სტუდიაში კოცეკვავეებთან ერთად.ცეკვა „ქართულის“ კონკურსი გორში - რომან ჭოხონელიძის კომენტარით.კონცერტის ფრაგმენტები.გახსენება - ზურაბ გორგასლიძე.კულტურის ინსტიტუტის შექმნის შესახებ.მსოფლიოს ხალხთა ცეკვები - მექსიკური ცეკვა. |
ქორეოგრაფიის საკითხები |
1990-იანი წწ.ინტერვიუ ქორეოგრაფ ავთანდილ თათარაძესთან - საუბრობს ხალხური ცეკვისსაკითხებზე00:38:35 იოსებ ცათიაშვილის 80 წლის იუბილე - იხსენებენ დამსახურებულიქორეოგრაფები (ლევან ფრუიძე და სხვ.).01:09:07რეზო ჭანიშვილი, ლევან ფრუიძე, რეზო ჭოხონელიძე, ომარ მხეიძე დასხვები საუბრობენ ქართული ცეკვის საკითხებზე. მსჯელობენ ცეკვა „ხორუმის“წარმოშობისა და დადგმის შესახებ |